Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple AR brýle se blíží do finále. Dočkáme se nového produktu?

Napsal

dne

Podle investičních analytiků z Morgan Stanley (americká mezinárodní investiční banka) se brýle pro AR od Applu možná blíží ke svému velkému odhalení. Ve zprávě směřované investorům totiž specializovaný tým zaznamenal podobnou kadenci patentových přihlášek, stejně jako tomu bylo před uvedením chytrých hodinek Apple Watch v roce 2014. To by znamenalo, že se kalifornský gigant chystá již brzy ukázat veřejnosti svou rozšířenou realitu.

Nicméně jak uvádí analytici, obrovským technickým problémem u takového produktu při výrobě je dostatečná baterie, která by zajistila celodenní výdrž, podporu sítě 5G, nebo třeba LIDAR senzory a další potřebné technologie, jenž z brýlí udělají něco opravdu atraktivního – nicméně Apple je právě tím, kdo překonává hranice a vstup na trh se smart brýlemi bude mít úplně jinou hodnotu, než jsme byli doposud zvyklí. Tato moderní technologie se navíc postupně normalizuje, Apple má za sebou totiž dlouhou historii narušování nových trhů a je v tom jedničkou, většinu sortimentu dokáže dotáhnout do konce a mnohdy adresovat trh výrazně nad původní očekávání.

Očekává se, že Apple brýle budou ke svému fungování potřebovat iPhone, nebo jiné zařízení zapojené v ekosystému a celé prostředí AR se implementuje do tradičně se objevující sady brýlí. V minulosti jsme viděli podobné pokusy, od nešťastného projektu Glass od Googlu Snapchat Spectacles po nedávnou spolupráci Facebooku s chytrými brýlemi Ray-Ban Stories (zde probíhá komunikace přes Bluetooth a problém je právě v prodlevě spojení).

Pověsti poukazovaly na to, že implementace funkcí je ambicióznější než pouhé přehrávání zvuku a nahrávání videa, brýle nabídnou informace synchronizované z doprovodného mobilního zařízení a budou obsahovat inteligentní podrobnosti a využití na základě vaší polohy, kalendáře, zájmů a dalších.

Kdy bychom tedy mohli očekávat odhalení brýlí? Relativně reálný je termín konference WWDC 2022 ve 2. čtvrtletí příštího roku. Ale vzhledem k tomu, že se svět stále vzpamatovává z pandemické situace Covid-19, může se to nyní zdát jako ambiciózní předpověď.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články