Sledujte nás na sociálních sítích
Girl in a jacket

Články

AirPods poškodila ušní bubínky dítěte. Společnost Apple čelí žalobě

Napsal

dne

Netradiční žalobě v Kalifornii teď čelí společnost Apple v rámci bezdrátových sluchátek AirPods Pro. Podle zahraničního deníku law360 došlo k újmě na zdraví u nezletilého dítěte (BG) když během používání zazněl bez varování výstražný zvuk, tzv. Amber Alert. Je důležité poznamenat, že tato situace se stala již před dvěma lety a teprve nyní probíhá žaloba ze strany poškozeného. Abychom byli konkrétnější, dítě sledovalo na svém iPhonu film na Netflixu, přičemž byl zvuk přenášen prostřednictvím bezdrátových sluchátek od Applu. Ty byly údajně nastaveny na nízkou hlasitost, přičemž výstražný zvuk se řídil jinou regulací a tak poškodil ušní bubínky uživatele a způsobil trvalou ztrátu sluchu, což vyžaduje, aby nosil naslouchátko.

Apple je obviňován z výroby „vadných“ AirPods, které automaticky nesnižují hlasitost upozornění ani nevyrovnávají hlasitost upozornění a upozornění. Žaloba vytýká společnosti Apple, že nezahrnula varování o potenciálním problému, a tvrdí, že Apple si byl vědom údajných konstrukčních vad. Žaloba požaduje náhradu škody pro BG a jeho rodiče, kteří trpí vážným emočním stresem způsobeným tímto incidentem. Požaduje „represivní odškodnění ve výši, která by potrestala obžalované za jejich chování a která by odradila další technologické společnosti od toho, aby se v budoucnu zapojily do takového pochybení“.

Na sociálních sítích se objevily další stížnosti na hluk Amber Alerts při nošení AirPods. Amber Alerts jsou navrženy tak, aby upoutaly pozornost majitelů ‌iPhone‌, způsobovaly, že zařízení přehrávají hlasitý zvuk a vibrují. Zprávy na internetu naznačují, že zvuk Amber Alert je při přehrávání přes AirPods skutečně velmi hlasitý , i když jsou tyto AirPods nastaveny na rozumnou hlasitost.

Amber Alerts lze vypnout v aplikaci Nastavení otevřením sekce Oznámení, posunutím dolů a klepnutím na přepínač deaktivujete upozornění. Existují také možnosti, jak vypnout nouzové výstrahy a výstrahy veřejné bezpečnosti, i když stojí za zmínku, že výstrahy nelze deaktivovat ve všech zemích.

AirPods Pro získává podporu pro prostorový zvuk a všechny AirPods získávají automatické přepínání mezi připojenými zařízeními - AppleReportAppleReport

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články