Sledujte nás na sociálních sítích

Články

8 běžných problémů Apple AirPods a jak je opravit?

Napsal

dne

Vlastníte bezdrátová sluchátka Apple AirPods a čelíte nepříjemným problémům? Máte problém s připojením k telefonu, stále se pozastavují skladby, nebo je výstupní zvuk ve špatné kvalitě? Společně se podíváme na celkem osm běžných problémů, které postihují majitele a najdeme řešení opravy.

Jak už to u bezdrátové technologie bývá, občas se setkáváme s největším problémem – spojení se zařízením, přičemž AirPods a AirPods Pro nejsou výjimkou. V takovém případě je nejrychlejší variantou resetovat sluchátka, což mnohdy vyřeší řadu nepříjemností. Tento tip totiž přebírá klasickou filozofii „vypnout a znovu zapnout“ přičemž svá AirPods můžete resetovat zpět do stavu „jako nové“ jejich resetováním. Poté je jednoduše znovu spárujte se svým iPhonem a vše by mělo fungovat jako obvykle. Jak na to?

Resetování AirPods:

  1. Vraťte levé i pravé sluchátko do nabíjecího pouzdra.
  2. Stiskněte a podržte tlačítko Setup na pouzdře po dobu 15 sekund, dokud LED nezačne blikat. V závislosti na nabíjecím pouzdře může být LED dioda uvnitř víka.
  3. Otevřete pouzdro AirPods poblíž iPhonu a postupujte podle postupu párování.

Své AirPods již nebudete muset spárovat s každým zařízením Apple, protože sluchátka se automaticky spárují přes iCloud. Mimochodem, měli byste se také ujistit, že máte originální AirPods, pokud se často setkáte s problémy. Pokud problémy i nadále přetrvávají, může vám pomoci následující tip.

Jak najít ztracená sluchátka AirPods?

Své AirPods můžete najít pomocí nástroje Find My společnosti Apple, ale existuje několik podmínek, jak to udělat. Pokud jsou stále zapnuté, funkce Najít použije zařízení, ke kterému jste připojeni, pro opravu polohy. Pokud jsou vaše AirPods v pouzdře nebo se jim vybila baterie, uvidíte jejich poslední známé umístění.

Jak na to? Ve svém webovém prohlížeči přejděte na iCloud.com. Přihlaste se a klikněte na Najít iPhone. V horní části obrazovky klikněte na rozevírací seznam Všechna zařízení. Vyberte svá AirPods a zobrazte jejich polohu.

Find My AirPods: How to use Apple's nifty feature - 9to5Mac

Pokud víte, že vaše AirPods jsou někde u vás doma a máte problém je najít, klikněte na možnost Přehrát zvuk a poslouchejte, zda nezazní pípnutí. Tato funkce však nebude fungovat, pokud jsou obě sluchátka v pouzdře a jsou vypnutá.

Řešení problémů se zvukem a statickou elektřinou

V případě, že řešíte problém se špatným zvukem u sluchátek AirPods, pak jste možná příliš daleko od zdroje. Přestože se mohou pochlubit působivým dosahem, ten se může vlivem překážek dramaticky snížit (jedná se o zdi, zdroje rušení a další předměty). Pokud si můžete dát zdrojové zařízení (jako iPhone nebo iPod) do kapsy, pak se tomuto problému snadno vyvarujete. U statických zdrojů, jako je počítač, budete muset zůstat v dosahu, aby byla zajištěna optimální kvalita zvuku.

9 Ways to Improve AirPods Pro Sound Quality

Je také možné, že zdroje rušení sníží dosah vašich AirPods. Zejména je známo, že Wi-Fi narušuje čip W1 uvnitř vašich AirPods. Tento problém můžete zmírnit vypnutím Wi-Fi na svém iPhonu nebo přesunem do jiné oblasti za účelem přijetí hovoru. Druhá generace AirPods má čip H1, který funguje lépe.

AirPods se neustále pozastavují a přehrávají nepravidelně

Vaše AirPods mají na sobě senzory přiblížení, které detekují, kdy je vložíte nebo vyndáte z uší. Pokud tak neučiníte, obsah se automaticky přehraje nebo pozastaví, pokud neurčíte jinak. Pokud vás zajímá, proč se vaše AirPods stále pozastavují, když je máte stále v uších, je možné, že je problém se senzory.

Do AirPods Work With Android?

Tuto funkci můžete deaktivovat v nastavení AirPods v části Nastavení > Bluetooth . Klepněte na i vedle vašich AirPods a vypněte automatickou detekci uší. Sníží se tím výdrž baterie, protože vaše AirPods budou spotřebovávat stejné množství energie, ať už je máte na sobě nebo ne, ale přinejmenším to bude znamenat, že se vaše AirPods už nebudou pozastavovat.

Automatická detekce uší nefunguje

Automatická detekce pozastaví vaši hudbu nebo jiný obsah, když si sundáte AirPods z uší. Pokud se vám to nestane, nejprve zkontrolujte, zda máte funkci povolenou. Přejděte do Nastavení > Bluetooth , klepněte na i vedle vašich AirPodů a ujistěte se, že je zapnutá automatická detekce uší. Dále se ujistěte, že jsou vaše AirPods čisté! Snímač přiblížení nebude fungovat, pokud jej zakryje ušní maz nebo jiný odpad. To způsobí, že se vaše sluchátka budou chovat, jako by byla neustále v uších. Nezapomeňte vyčistit pouzdro (je to snadné s vatovým tamponem a trochou isopropylalkoholu).

AirPods se nepřipojí k vašemu iPhone

Pokud nemůžete AirPods připojit k iPhonu, zkuste je vložit zpět do nabíjecího pouzdra a počkat asi 15 sekund. Znovu je vyjměte a zkuste se znovu připojit. Spojení můžete vynutit ručně otevřením Ovládacího centra, klepnutím na v pravém horním rohu pole Now Playing a ručním výběrem vašich AirPods.

Apple vydal nový firmware pro AirPods 2, 3, Pro a Max – Letem světem Applem

Problém může být také na vašem iPhone. Zkuste deaktivovat Bluetooth zapínáním a vypínáním režimu Letadlo (přejděte do Ovládacího centra, klepněte na ikonu letadla, počkejte několik sekund a poté na ni znovu klepněte). Pokud to stále nefunguje, restartování iPhone může tento problém vyřešit.

Stále máte problémy? Resetujte svá AirPods podle výše uvedených pokynů a zkuste je znovu spárovat. Pokud nevidíte žádné LED, vaše AirPods jsou vybité. Nabíjejte je několik minut a zkuste to znovu.

 AirPods se nepřipojí k vašemu Macu

To je častý problém u starších počítačů Mac, které mají notoricky ochablé Bluetooth čipy. Začněte odstraňování problémů vypnutím Bluetooth. Chcete-li tak učinit, otevřete na svém Macu Ovládací centrum a kliknutím přepněte ikonu Bluetooth. Počkejte několik sekund, poté jej znovu zapněte a zkuste to znovu.

Pokud to nefunguje, můžete ručně deaktivovat technologii Bluetooth, která běží na pozadí v macOS. Pamatujte, že v rámci tohoto příkazu ztratíte spojení s jinými zařízeními Bluetooth. Chcete-li to provést, otevřete nové okno Terminálu a zadejte: sudo pkill blued. Poté stiskněte Enter a zadejte své heslo správce a poté znovu Enter. Počkejte vteřinu nebo dvě a zkuste znovu připojit sluchátka.

AirPods se nenabíjejí

Někteří uživatelé hlásili, že se jejich AirPods přestaly správně nabíjet. Apple doporučuje nejprve zkontrolovat nabíjecí kabel, což můžete udělat tak, že se s ním pokusíte nabít svůj iPhone. Pokud to funguje, přejděte místo toho ke kontrole portu Lightning na nabíjecím pouzdru AirPods.

Salikt kopā Nepieciešams kāposti airpods 2 charging issue -  thailandrestaurantnews.com

Vzhledem k tomu, že mnoho z nás nosí AirPods v kapsách a taškách, může se v nabíjecím portu usadit prachové nečistoty a jiné částice. Můžete je vyčistit pomocí tenkého předmětu, jako je narovnaná kancelářská sponka nebo špendlík. Dávám přednost použití stejného klíče Apple SIM, jaký byste použili pro přístup k zásobníku SIM na iPhone. Jednoduše oškrábejte vnitřek a odstraňte vše, co by tam nemělo být, ale buďte velmi opatrní, abyste nepoškodili žádný z jemných kovových konektorů uvnitř portu.

Pokud jste si jisti, že kabel funguje a vašim AirPods nic nebrání v nabíjení, nechte je 15 minut připojené ke zdroji napájení a vraťte se. Pokud jsou stále mrtvé, možná je čas kontaktovat Apple a požádat o opravu nebo výměnu.

Baterie AirPods se příliš rychle vybíjí

Životnost baterie svých AirPodů můžete optimalizovat tím, že necháte zapnutou automatickou detekci uší. Zkontrolujte to tak, že přejdete do Nastavení > Bluetooth a klepnete na i vedle vašich AirPods. Pokud je zapnutá, váš problém může způsobovat softwarová závada. V takovém případě byste měli resetovat svá AirPods, jak bylo popsáno výše. Nezapomeňte, že baterie ve vašich AirPods a nabíjecím pouzdru jsou stejné jako baterie ve vašem iPhonu. Čím více cyklů tyto baterie dokončí, tím nižší bude celkové nabití. Lithium-iontové baterie jednoduše stárnou. Apple nabízí AirPods Service and Repair, což vám umožní vyměnit baterie ve vašich AirPodech za 49 USD za kus a baterii v nabíjecím pouzdře za dalších 49 USD.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články