Sledujte nás na sociálních sítích

Články

5 základních funkcí zabezpečení iPhonu, které byste měli povolit

Napsal

dne

Společnost Apple neustále přidává nové funkce ochrany osobních údajů a zabezpečení iPhonu a vylepšuje stávající metody. V tomto článku se podíváme na pět nejlepších funkcí zabezpečení iPhone, o kterých byste měli rozhodně vědět. Dozvíte se například, jak deaktivovat přesnou polohu při lokalizaci, nebo zda došlo k prolomení hesel na některém z vašich účtů.

Vyberte, které fotografie jsou sdílené s aplikací

Pro mnoho z nás je aplikace Fotky plná osobních záběrů, které nechceme sdílet jen tak někde. Dříve, když aplikace požadovala přístup k aplikaci Fotky, jste buď přístup zamítli, nebo schválili, a to bylo vše. To by mohlo být nepohodlné, pokud jste chtěli upravit jednu fotografii, ale nechtěli jste aplikaci poskytnout plný přístup ke svému fotoaparátu. Nyní máte tři možnosti: Vyberte Fotky, Povolit přístup ke všem fotografiím a Nepovolit. Může se to zdát málo, ale možnost povolit přístup pouze ke konkrétním fotografiím je velká, pokud si ceníte trochu většího soukromí.

Když váš telefon zná vaši přesnou polohu

Několik aplikací potřebuje znát vaši přesnou polohu, aby správně fungovalo, tak proč je s nimi sdílet? Nyní můžete místo toho sdílet svou přibližnou polohu. Chcete -li upravit sledování polohy pro určité aplikace, přejděte do Nastavení> Soukromí> Služby určování polohy. Vyberte aplikaci, kterou chcete upravit. Pokud nechcete, aby aplikace přesně věděla, kde se nacházíte, vypněte Přesné umístění. U aplikací, které musí být přesné, jako jsou Mapy Google, přepněte na možnost Přesné umístění.

Zjistěte, kdy jsou vaše hesla ohrožena

Váš iPhone může odesílat oznámení, pokud došlo k prolomení vašich hesel. Klíčenka na iCloudu sleduje, kdy se vaše uložená hesla objevila při narušení dat, a upozorní vás, kdy k tomu dojde, což vám dává možnost to okamžitě změnit. Tato funkce se zapíná automaticky, ale pokud se chcete ujistit, že je zapnutá, přejděte do Nastavení> Hesla> Doporučení zabezpečení a podívejte se, že je zapnuto Detekovat kompromitovaná hesla.

Získejte úplnou zprávu o ochraně osobních údajů

Není žádným tajemstvím, že Apple usilovně pracoval na tom, aby na svých zařízeních zabránil sledování napříč weby, ale nyní přidal novou úroveň transparentnosti. Nyní můžete pomocí nové možnosti Zpráva o ochraně osobních údajů zobrazit, zda web, který navštěvujete, používá sledovače a brání webům, aby vás sledovaly pro účely cílení reklam a analýzy. Chcete-li zobrazit zprávu o ochraně osobních údajů, otevřete Safari a poté klepněte na dvojitou ikonu Aa vedle vyhledávacího pole. Vyberte možnost Ochrana osobních údajů. Otevře se okno s podrobnostmi o sledovačích, kterým bylo zabráněno. Podívejte se na vše, před čím jste chráněni.

Uchovejte svou adresu Wi-Fi jako soukromou

Nyní se můžete připojit k Wi-Fi sítím se soukromou adresou. To znamená, že síťová adresa vašeho zařízení nebude viditelná pro sítě, provozovatele sítí a další pozorovatele sítě, což zabrání tomu, aby vás uvedené strany sledovaly a vytvořily si váš uživatelský profil. To neovlivní způsob, jakým se vaše Wi-Fi chová, takže vše bude fungovat jako obvykle. Jediným rozdílem je, že nyní budete moci zabránit poskytovatelům sítí ve sledování vašeho iPhonu. I když je tato funkce ve výchozím nastavení povolena pro sítě, které ji podporují, můžete to znovu zkontrolovat tak, že přejdete do Nastavení> Wi-Fi a poté klepnete na modrou ikonu Informace vedle vaší sítě. Přepnout na soukromou adresu.

Díky těmto pěti užitečným funkcím, které zvyšují zabezpečení vašeho iPhonu, můžete odpočívat o něco snáz s vědomím, že vaše soukromé informace zůstanou i nadále v soukromí.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články