Sledujte nás na sociálních sítích

Články

5 produktů, které Apple ukončil v roce 2021

Napsal

dne

Letošní rok utekl jako voda. Kromě celosvětové pandemie, nedostatku čipů a pár dalších střípků, které postihli technologický průmysl jsme se dočkali několika nových produktů od Applu. Kalifornský gigant představil začátkem roku nový 24palcový iMac v sexy barvách, čtveřici nových iPhonů a přepracované MacBooky Pro. Zároveň jsme se ale rozloučili s některými dalšími produkty z nabídky. Shrnuli jsme celkem pět produktů a příslušenství, které Apple přestal v letošním roce 2021 prodávat.

HomePod

V březnu 2021 Apple oznámil, že ukončuje výrobu HomePodu v plné velikosti, aby se mohl soustředit na HomePod mini. V té době Apple uvedl, že bude pokračovat v poskytování aktualizací softwaru, služeb a podpory pro větší HomePod. Když byl HomePod v únoru 2018 uveden na trh, recenze chválily reproduktor za kvalitu zvuku, ale jeho původní cena 349 $ byla výrazně dražší než konkurenční chytré reproduktory, jako je Amazon Echo a Google Home. Dokonce i poté, co Apple snížil cenu HomePodu na 299 dolarů, prodeje reproduktoru údajně zůstaly nevýrazné.

iMac Pro

HomePod v plné velikosti nebyl jediným produktem společnosti Apple, který byl v březnu 2021 ukončen, protože ve stejném měsíci byl odstraněn i iMac Pro. Apple v té době uvedl, že 27palcový iMac je preferovanou volbou pro drtivou většinu profesionálních uživatelů iMacu, a dodal, že zákazníci, kteří potřebují ještě větší výkon a rozšiřitelnost, si mohou vybrat Mac Pro.

iMac Pro, vydaný v prosinci 2017, neobdržel během své životnosti žádné zásadní aktualizace hardwaru, což vedlo k tomu, že 27palcový iMac se nakonec stal rychlejším a dostupnějším než standardní ‌iMac‌ Pro s 10jádrovým procesorem Xeon W. Zatímco iMac Pro byl ukončen, očekává se, že Apple příští rok vydá špičkový 27palcový iMac s čipy M1 Pro a M1 Max .

Space Gray Magic Příslušenství

Několik měsíců poté, co byl iMac Pro odebrán z nabídky, Apple přestal prodávat také Space Gray verze Magic Keyboard, Magic Trackpad a Magic Mouse 2 pro Mac v samostatném balení. Apple nadále prodává příslušenství ve stříbrné barvě.

21,5palcový iMac

V říjnu 2021 Apple ukončil prodej svého posledního 21,5″ modelu z kolekce iMaců, který zůstal dostupný jako low-end konfigurace vhodná pro vzdělávací instituce. Ukončení nebylo žádným překvapením, protože Apple před šesti měsíci představil ultratenký a barevný 24palcový iMac poháněný vlastním čipem M1. Apple má ve své řadě pouze tři Macy s procesorem Intel, včetně 27palcového iMacu, špičkového Macu mini a Macu Pro tower.

iPhone XR

Po uvedení řady iPhone 13 v září 2021 Apple ukončil výrobu iPhone XR . Řadu nyní tvoří čtyři modely iPhone 13, iPhone 12 a iPhone 12 mini, iPhone 11 a iPhone SE druhé generace. iPhone XR představený v září 2018 je vybaven 6,1palcovým LCD displejem s Face ID, čipem A12 Bionic a jediným zadním fotoaparátem. Mezi další produkty, které Apple letos po aktualizaci ukončil, patří iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, Apple Watch Series 6, iPad mini páté generace, iPad osmé generace a první generace Apple TV 4K. Apple také přestal prodávat původní sluchátka Powerbeats, Beats Solo Pro a Beats EP .

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články