Sledujte nás na sociálních sítích

Články

5 praktických funkcí iOS dostupných během hovoru

Napsal

dne

Telefonní hovory pomalu ustupují na úkor služby FaceTime a dalším aplikacím sloužícím pro videohovory. Naštěstí je telefonování mnohem pohodlnější a navíc pohodlnější než videohovory, například v podmínkách špatného signálu sítě, kdy iPhone sotva načítá stránky na Edge nebo 3G. Operační systém iOS odvádí dobrou práci při implementaci funkcí aplikace Telefon a o některých byste možná ani nevěděli, když držíte iPhone u ucha, ale mohly by se hodit! Pojďme se společně podívat na několik pohodlných funkcí, které jsou k dispozici během telefonického hovoru a jak je jednoduše používat.

Telefonování přes FaceTime

Možná jste to nevěděli, ale během hlasového hovoru můžete bezpečně přepnout na FaceTime. Můžete to udělat, pokud váš partner má také iPhone: stačí sundat telefon z ucha, počkat, až se obrazovka zapne, a stisknout tlačítko FaceTime. Musíte to udělat z několika důvodů: za prvé je to zdarma, například pokud váš tarif nemá neomezené hovory od operátorů jiné sítě, a za druhé, kvalita komunikace ve FaceTime je mnohem lepší a účastník je jasně slyšet i během audiohovoru.

iOS 15: Jak ve FaceTime hovoru sdílet obrazovku – Jablíčkář.cz

Druhý hovor na iPhonu

Pokud potřebujete komunikovat se dvěma účastníky současně a paralelní chatování v messengeru není možné, můžete jednoduše zahájit druhý hovor. Během konverzace mezi nimi můžete přepínat jedním kliknutím a volající vás pouze uslyší. Je to velmi snadné. Jak na to? Během hovoru si sundejte telefon z ucha a poté klikněte na obrazovku „Přidat“. Vyberte požadovaný kontakt ze seznamu a klikněte na „Volat“. Můžete také stisknout tlačítko „Keys“ a zadat číslo ručně a mezi konverzacemi můžete přepínat pomocí tlačítka „Switch“.

Konferenční hovor na iPhone

Taková funkce existuje již dlouhou dobu a ani nevyžaduje od operátora připojení dalších možností, ale přemýšlejte o tom, jak je to pohodlné. Ve skutečnosti se jedná o skupinový hovor několika lidí – můžete komunikovat s 5 účastníky najednou. Je to velmi snadné. Vezměte telefon z ucha a klikněte na Přidat. Poté vyberte kontakt z telefonu nebo jej zadejte ručně. Klikněte na tlačítko „Kombinovat“. Pokud potřebujete do konverzace přidat další lidi, stačí postup zopakovat. Chcete-li odstranit osobu z konference, jednoduše stiskněte tlačítko „i“ a poté stiskněte „Konec“.

Připomenutí hovoru na iPhone

Často nám během jednoho telefonického rozhovoru zavolá někdo jiný. Hovor můžete ukončit nebo ho nechat přidržený, ale je lepší si jen nastavit připomenutí zpětného volání , abyste na to nezapomněli: iPhone vám připomene, abyste to udělali přesně za hodinu. Jak to zapnout? Když telefonujete a volá vám druhá linka, dejte telefon od ucha. Klikněte na Připomenout. Níže vyberte čas. Poté se úkol objeví v „Připomínkách“: zobrazí čas, kdy máte zavolat.

How To Make A Conference Call With More Than Two People On Your IPhone? | TechBriefly

Jak odpovědět na SMS hovor

Opět platí, že pokud vám někdo během hovoru zavolá, ale nemůžete z nějakého důvodu odpovědět, stačí použít připravenou zprávu : „Rychlé odpovědi“ v iOS jsou k dispozici pro všechny, ale můžete zadat také svůj vlastní text. Díky tomu budete vědět, že právě teď nemůžete mluvit, jste na cestách, nebo zavoláte později. Během příchozího hovoru klepněte na „Zpráva“ na hlavní obrazovce. Vyberte možnost ze seznamu nebo zadejte vlastní. Zpráva bude odeslána jako SMS nebo iMessage. Možnosti odpovědí můžete změnit v Nastavení, pokud vám nevyhovují výchozí. Chcete-li to provést, v Nastavení iOS vyberte „Telefon“ a do položky „Odpovědět zprávou“ zadejte svůj text.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články