Sledujte nás na sociálních sítích

Články

4 triky, jak rychle objevit falešnou aplikaci v App Storu

Napsal

dne

Co potřebujete znát k identifikaci podvodné aplikace a jak zkontrolovat, zda je aplikace před stažením bezpečná? Na to se společně podíváme v krátkém článku. Při hledání nových aplikací je dobré si být vědom potenciálních pastí, přičemž podvodných aplikací najdeme mnoho i v ověřeném obchodě App Store, bohužel. Přestože je Apple dobře známý svým zabezpečení, ale některým falešným aplikacím se prostě podařilo projít skrz podrobnou kontrolu.

Apple App Store slaví 13 let. Vývojářům během nich vyplatil stovky miliard  dolarů – MobilMania.cz

Co je to vlastně škodlivá aplikace?

Než se podíváme na to, jak snadno rozpoznávat falešnou aplikaci, možná budete chtít vědět, co to vlastně znamená. Falešné aplikace jsou navrženy tak, aby vypadaly jako skutečné řešení, ale mohly by mít na váš iPhone nezamýšlené důsledky. Zdá se, že některé podvodné aplikace neposkytují nic jiného než zobrazování reklamy za reklamou, zatímco jiné mohou ukrást vaše data a ohrozit zabezpečení telefonu.

Jak poznat falešnou aplikaci vs. skutečnou aplikaci pro iPhone?

Falešná aplikace může vypadat jako skutečná aplikace, kterou si máte v plánu stáhnout do vašeho iPhonu. Z ikony, názvu aplikace a dokonce i společnosti, která aplikaci vytvořila, budou podvodní aplikace často napodobovat téměř cokoli, co je napadne, aby oklamali uživatele. Podle Michala Skvora z  Avastu : „Je -li to populární aplikace, je pravděpodobné, že se tam někdo vydává za falešného.“ Pomocí níže uvedených návrhů zjistíte, jak zkontrolovat, zda je aplikace bezpečná.

Podívejte se pozorně na název aplikace a vývojáře.

I když se to v Apple App Store nestává příliš často, vždy je dobré pečlivě prozkoumat název aplikace a jméno vývojáře a hledat liché indikátory, jako jsou přidané hvězdičky nebo podivné mezery, které neodpovídají další tvorbě toho vývojáře. Pokud něco vypadá špatně, je nejlepší se té aplikaci pro jistotu vyhnout.

How to spot fake apps in the app store - UW–⁠Madison Information Technology

Podívejte se na čísla, abyste našli falešnou aplikaci

Sledování počtu stažení a recenzí je rychlý a snadný způsob, jak odlišit skutečné aplikace od falešných v App Storu. Populární aplikace si stáhnou miliony nebo miliardy stažení. Tzv. „Imposters“ budou mít výrazně nižší počet hlášených stažení, než byste čekali. Skutečné aplikace navíc budou mít v dolní části seznamu podrobnou historii verzí svých aktualizací.

Jak najít aplikaci podvodníka: Hledejte v záznamu kvalitu

Skutečné aplikace se soustředí především na kvalitu. V popisu budou věnovat velkou pozornost pravopisu a gramatice a usnadní pochopení účelu aplikace. Falešné popisy aplikací mohou mít četné pravopisné chyby nebo použít liché frázování. Skutečné aplikace budou také používat screenshoty s vysokým rozlišením k předvádění své platformy, zatímco falešné aplikace mohou používat digitálně pozměněné obrázky nebo obrázky, které jsou zrnité a neprofesionální. Falešné aplikace mohou také používat logo nebo grafiku, která se mírně liší od původní aplikace, kterou napodobují.

Podívejte se do recenzí a zkontrolujte, zda je aplikace bezpečná

Recenze pravděpodobně čtete jako běžnou součást procesu nákupu aplikace. Ty mohou poskytnout mnoho informací o tom, zda je aplikace dobrá nebo ne. Falešné aplikace budou mít obvykle špatné hodnocení se spoustou negativních recenzí.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články