Sledujte nás na sociálních sítích

Aktuality

3 zaručené tipy, jako poznat špatný stav baterie iPhonu

Napsal

dne

špatný stav baterie iPhonu

Nedosahuje baterie ve vašem iPhonu již takové výdrže jako dříve? Podívejte se na tři zaručené tipy, jak špatný stav baterie iPhonu poznat.

1 – RYCHLÝ POKLES PROCENT

Obecně platí, že by měl iPhone vydržet při běžném používání celý den nabitý. Za běžné používání se považuje telefonování, psaní sms zpráv, zapnutá mobilní data a přibližně hodinka denně na sociálních sítích, jako je Facebook, Instagram, Twitter, TikTok a další. Pokud ráno vytáhnete mobil z nabíječky se 100% kapacitou, večer byste měli dorazit domu s nabitým iPhone aspoň na 20%. Musíte-li u oběda hledat zásuvku, do které byste si dali aspoň na chvíli iPhone nabíjet, je zle. Nepodceňujte rychle klesající procenta a místo powerbanky raději vyhledejte iPhone servis.

špatný stav baterie iPhonu

2 – PŘEDČASNÉ VYPÍNÁNÍ IPHONU

Kromě velice rychlého poklesu procent jste se již mohli taky setkat se situací, kdy vám zbývalo ještě 20-30% baterie, otevřeli jste například fotoaparát a z ničeho nic se iPhone vypnul. Při pokusu o zapnutí se vám zobrazilo pouze logo vybité baterie. po připojení nabíjecího kabelu se ovšem iPhone okamžitě zapnul a baterie ukazovalo počet procent, při kterých se iPhone vypnul. Předčasné vypínání iPhonu se projevuje především v chladnějším období.

špatný stav baterie iPhonu

3 – KONDICE BATERIE

Poslední výraznou indicií, podle které můžete poznat, že je nutné baterii vyměnit najdete přímo v nastavení iPhonu. V nastavení zvolíte BaterieKondice baterie. Zde se vám ukáže maximální kapacita baterie. Obecně se doporučuje baterii vyměnit, pokud maximální kapacita klesne mezi 85-80%. Setkal jsem se i s případy, kdy baterie ukazovala nad 90%, ale vydržela maximálně pár hodin.

Nejdůležitější je tedy pozorně sledovat chování vašeho iPhonu a nemávat nad problémy rukou. Špatná baterie může být pouze začátkem mnohonásobně větších problémů. Starší baterie se může začít nafukovat a tlačit na displej, který se pod tlakem může začít odlepovat a v krajních případech i prasknout.

DALŠÍ SIGNÁLY, KTERÉ MOHOU UPOZORNIT NA ŠPATNÝ STAV BATERIE IPHONU NAJDETE ZDE.

špatný stav baterie iPhonu

ŠPATNÝ STAV BATERIE IPHONU

Pokud vás trápí špatný stav baterie, rozhodně výměnu neodkládejte. Jak jsme popisovali výše, můžete si akorát zadělat na další problémy. Výměna baterie přitom není vůbec zdlouhavým servisním zákrokem. Do výměny se rozhodně nepouštějte sami doma. Navštivte iPhone Servis Tvrzenýsklo.cz a nechte si baterii vyměnit na počkání, do 10 minut.

špatný stav baterie iPhonu

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články