Sledujte nás na sociálních sítích

Články

3 důvody, proč si koupit nejnovější model Apple Watch 7

Napsal

dne

Společnost Apple představila nejnovější model svých chytrých hodinek Apple Watch již 14. září společně s novou generací iPhone 13, avšak do prodeje se dostaly o mnohem později. Jak to reálně vypadalo, kvůli omezeným dodávkám jsme původně očekávali dostupnost nejdříve koncem letošního roku, nicméně Apple tvrdí, že vybrané modely dokáže doručit až k vám domů v průběhu listopadu, což je skvělá zpráva. Kdo si předobjednal včas přímo z oficiálních stránek se možná z nového modelu již těší na svém zápěstí. Pokud si myslíte, že aktualizovaný model nabízí pouze drobné vylepšení a není důvod ke koupi, pak vás možná přesvědčíme o naprostém opaku. Připravili jsme pro vás celkem tři klíčové body, které stojí za zvážení…

Rychlonabíjecí USB-C kabel pro Apple Watch Series 7 si můžete zakoupit již  nyní – Letem světem Applem

Vylepšená obrazovka

Osobně používáme v redakci hodinky páté generace a pokud bychom vyloženě netoužili po novějším modelu, pak nebyl důvod k upgradu. Vše funguje rychle, jasně a plynule. Celkově je tento model dostačující i podle standardů, které udává letošní rok 2021. Nicméně jedna z věcí, která nás na novém modelu zaujala je displej, který nabízí ještě větší plochu, než jsme zvyklí. Když jsme hodinky viděli poprvé naživo, příjemně nás překvapily. Ve skutečnosti to vypadá, že displej sahá daleko za přední panel, stejně jako třeba modely smartphonů Samsung Galaxy a pokud je to na telefonech už ohraná záležitost, na hodinkách je to fakt cool. Pokud bychom porovnávali 7. generaci s modelem SE, rozdíl samozřejmě není velký. Jakmile ale srovnáme hodinky s třetí generací, je hned všechno jasné.  Technologický pokrok probíhá mílovými kroky.

Rychlé nabíjení na Apple Watch

Všeobecně je nedostatečně dlouhá výdrž kolosálním mínusem chytrých hodinek od Applu. Pokud by Apple Watch fungovaly alespoň tři dny bez dobití, bylo by to skvělé, nicméně každá funkce vyžaduje svůj podíl na baterii, ať už se jedná třeba o nástroj Always On. Je třeba se zamyslet také nad tím, že miniaturní tělo hodinek nevměstná velkou baterii. Nicméně podle dostupných informací byl nabíjecí systém posledního modelu Apple Watch Series 7 zcela přepracován. Prezentace slibovala až o 33% rychlejší ve srovnání s řadou 6. To vše díky aktualizované architektuře nabíjecích komponent a kabelu USB-C. Nyní můžete nabít až 80% za 45 minut, a pokud jste si zapomněli hodinky nabít před spaním, stačí 8 minut na celou noc.

Nejsilnější Apple Watch

Podle informací, které Apple prezentuje se jedná o nejodolnější variantu, kterou kdy Apple udělal. Výše jsme již hovořili o aktualizovaném designu předního panelu hodinek. Díky tomu se základna stala zcela plochou, díky čemuž sklo získalo spolehlivější tvar se zvýšenou odolností proti prasklinám. Navíc ve středu displeje (tady dochází k většině poškození) je sklo o 50 % silnější než u Apple Watch 6 a dotyková obrazovka je nyní integrována přímo do matice OLED, díky čemuž se rám zmenšil. Uživatelé jejich chytrých hodinek si v zásadě nikdy předtím na jejich výdrž nestěžovali. Dokonce i po nejrůznějších diskuzích, zda používají ochranné doplňky se většina shodla na tom, že to není na nositelný a elegantní doplněk úplně vhodné.

Apple Watch Series 7 45 mm od 11 561 Kč | Zboží.cz

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články