Sledujte nás na sociálních sítích

Články

15 tipů, jak snadno používat iPhone sluchátka pro hovory, Siri a další

Napsal

dne

Pokud patříte do skupiny zákazníků, která ještě dostala v balení iPhone sluchátka EarPods, nebo jste si je jednoduše dokoupili, pak pro vás máme celkem patnáct zajímavých tipů, jak je snadno využít při telefonování, pro hlasovou asistentku Siri a další každodenní aktivity. Stále totiž mají co nabídnout a svým tvarem a kabelovým řešením nemusí uživatel řešit třeba časté dobíjení, nebo hledat alternativu pohodlnějších špuntů.

Apple Original EarPods with Lightning Connector, Headphones with In-Li

15 způsobů, jak používat sluchátka iPhone jako profesionál

Tlačítka na dálkovém ovládání sluchátek EarPods lze použít k několika akcím. Zde jsou ty nejlepší, které jsou roztříděny podle jednotlivých funkcí. Mimochodem, většinu níže uvedených akcí lze provést také pomocí jakýchkoliv jiných sluchátek s dálkovým ovládáním a certifikací MFi. Vyzkoušeno však máme na těch, které Apple dodával v balení, ať už se jednalo o 3,5mm verzi, nebo Lightning.

Hudba

1. Přehrávání nebo pozastavení: Stiskněte prostřední tlačítko na dálkovém ovládání sluchátek. Tím se pozastaví přehrávaná skladba a naopak. Funguje s jakoukoli mediální aplikací se zvukovým výstupem, jako je Hudba, Spotify, Podcasty, Video, YouTube, VLC, Safari atd.

2. Zvýšení hlasitosti a snížení hlasitosti: Stisknutím tlačítka ( + ) a (  ) proveďte tuto úlohu. To funguje v celém systému pro jakoukoli aplikaci.

3. Přeskočit na další skladbu: Rychlým dvojitým stisknutím středového tlačítka přehrajete další skladbu. Například aplikace Podcast umožňuje přizpůsobit si tuto akci.

4. Restartujte aktuální skladbu od začátku nebo Přejděte zpět na předchozí skladbu: Rychlým trojím stisknutím středového tlačítka přehrajete aktuální skladbu od jejího začátku. Dále, pokud znovu rychle zmáčknete třikrát středové tlačítko (myslím, že do 5 sekund), přepnete na skladbu, která hrála před aktuálním.

5. Rychlý posun vpřed: Dvojitým stisknutím a podržením rychle posunete skladbu, podcast atd.

6. Rychlý posun vzad: Trojitým stisknutím a podržením převinete médium zpět. To je opak výše uvedeného tipu.

Volání

7. Přijměte příchozí hovor: Stiskněte jednou prostřední tlačítko.

8. Ukončení probíhajícího hovoru: Jedním stisknutím středního tlačítka ukončíte aktuální probíhající hovor.

9. Odmítněte příchozí hovor: Když váš iPhone obdrží oznámení o hovoru, stiskněte a podržte prostřední tlačítko, dokud neuslyšíte dvě pípnutí. Hovor bude odmítnut (a případně odeslán do hlasové schránky ).

10. Přidržte aktuální hovor: Předpokládejme, že s někým mluvíte a dostanete další hovor. Pokud v této situaci stisknete prostřední tlačítko jednou, aktuální hovor bude přidržen a bude přijat nový příchozí hovor.

11. Přepínání mezi hovory: Předpokládejme, že provádíte více hovorů najednou. V takovém scénáři stisknutím středového tlačítka na dálkovém ovládání pozastavíte aktuální hovor a přepnete na další hovor.

12. Ukončete jeden z více hovorů: Předpokládejme, že jste na více aktivních hovorech. Pokud stisknete a podržíte prostřední tlačítko, ukončíte aktuální hovor a automaticky přepnete na další hovor.

Siri

13. Vyvolání Siri: Stisknutím a podržením středního tlačítka zavoláte hlasového pomocníka.

14. Ukončení Siri: Jedním stisknutím středového tlačítka se dostanete pryč z obrazovky Siri.

Fotoaparát

15. Použití kabelových sluchátek jako dálkového ovladače fotoaparátu : Pokud jste v aplikaci Fotoaparát , stiskněte na připojených kabelových sluchátkách iPhone tlačítko Zvýšení hlasitosti (+) nebo Snížení hlasitosti (-). Tím pořídíte obrázek nebo spustíte nahrávání videa nebo panorama. Chcete-li zastavit nahrávání videa, stiskněte buď tlačítko (+) nebo (-).

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články