Známý odborník vysvětlil, zda se bojí škodlivých virů pro iOS.

Existují legendy o tom, že v systému iOS nejsou žádné viry. Údajně díky pečlivému přístupu společnosti Apple k zajištění bezpečnosti operačního systému je téměř zcela chráněn před škodlivými programy, jako jsou například trojské koně či malware. Nicméně v obchodě App Store najdete obrovské množství antivirus aplikací všech druhů a vývojáři mezi sebou soupeří, kdo ochrání vaše data před případným útokem. Je na čase vyřešit a ukončit tuto otázku. Čtěte dál…

Přesněji řečeno, k tématu týkající se bezpečnosti informací klientů přes škodlivými viry se nikdo z odborníků v Applu oficiálně nevyjádřil a tak se rozhodl zahraniční portál Business Insider kontaktovat vedoucího odborníka ze společnosti Cybereason. Podle Amita Septera je riziko, že by iOS zařízení bylo infikováno virem, tak malé, že jej lze zcela ignorovat. Je to vše o úrovních ochrany poskytované samotným operačním systémem, které zabraňují spontánnímu pronikání škodlivého softwaru nazývaného virus do mobilního zařízení. To však neznamená, že by uživatelé iOS nebyli vystaveni žádnému ohrožení.

Výsledek obrázku pro iphone hack

Na světě existuje několik (jejich přesný počet je neznámý) programů se známkami virů, které pronikají do zařízení obětí podle pokynů někoho jiného, většinou se jedná o organizované skupiny hackerů, kteří se snaží získat osobní informace o klientech. Není jich mnoho, ale existují a ve většině případů jsou výsledkem speciálních služeb různých zemí. Skutečnost, že státy hledají způsoby, jak hackovat mobilní zařízení, není překvapující. Vzpomeňte si na případ San Bernardino, kdy Apple odmítl vytvořit backdoor, což vyprovokovalo mediální skandál.

Vzhledem k tomu, že Apple silně odrazuje schopnost instalovat software ze zdrojů třetích stran, útočníci nejčastěji používají App Store k distribuci podvodných programů. Většina z nich je zaměřena na získání financí z připojeného účtu a podobně. Někdy se však setkáme s pokročilejšími podvodníky, jejichž aplikace získají otisky prstů, za účelem vyhledat archivovaná data o svých příbuzných. V takovém případě se potvrdí transakce s určitou částkou a klient přijde snadno o peníze.

 


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz