Zdrojový kód iOS 14 potvrdil skvělou funkci pro Apple Watch.

V dnešní době existuje mnoho způsobů, jakými zjistit tajné informace týkající se chystaných produktů od společnosti Apple. Na jedné straně jsou to předpovědi světových analytiků, na druhé pak úniky vládních agentur, které registrují nová zařízení před oficiálním spuštěním. Mnohé se ale objeví ve zdrojovém kódu operačních systémů a jejich aktualizací. Právě poslední verze téměř vždy prozradily, jak bude vypadat například iPhone X, sluchátka Airpods Pro, nebo že se třeba chystá projekt Apple Card. Čtěte dál…

Tentokrát se neustále diskutuje nad fragmentem kódu iOS 14, ke kterému měli přístup kolegové z 9to5Mac. Podle zjištěných informací nabízí jasný odkaz na funkci měření kyslíku v krvi jenž je určený pro chytré hodinky Apple Watch. Přestože měly hodinky již od první verze hardwarový senzor pro detekci hladiny kyslíku v krvi, doposud neměl potřebnou softwarovou základnu, která by zajistila jeho výkon. Nicméně teď se zdá, že se v Cupertinu rozhodli nedostatek odstranit a budoucí verze přinese příjemné vylepšení. K čemu vlastně stanovení hladiny kyslíku v krvi slouží? Jedná se o důležitou informaci z hlediska prevence srdečních a mozkových onemocnění.

Image result for ios 14 apple watch

Fragmenty kódu iOS 14 obsahují informace o normální a snížené saturaci, kterou hodinky odešlou prostřednictvím aplikace Zdraví. Zejména se v ní pak uvádí, že hladina kyslíku mezi 95 a 100% je pro osobu považována za normální a situace, kdy tento ukazatel klesne pod 80%, jsou smrtící. To může vést k trvalému narušení srdce a mozku, které přestane přijímat dostatek kyslíku a může začít umírat. Stanovení hladiny kyslíku v krvi je velmi významné a užitečné opatření, které pomůže vyhnout se mnoha negativním důsledkům.

Proč potřebujete znát hladinu kyslíku v krvi?

Hladina kyslíku může působit jako primární i sekundární indikátor. Minulý týden jsme vám sdělili prostřednictvím článku, že američtí vědci vyvinuli techniku predikce infarktu, která je založena na několika faktorech, včetně povahy dýchání člověka. Právě hodinky Apple Watch by mohly významně pokročit ve svém vývoji jako univerzální diagnostický nástroj. Opravdu se nám líbí, jak se Apple Watch postupem času vyvíjí. Navzdory skutečnosti, že jsou hodinky velmi omezené ve svých diagnostických schopnostech, v Cupertinu vynakládají velké úsilí na zvýšení své účinnosti při určování určitých poruch.

Přečtěte si také:  Konec poškozených hran, 3D tvrzené sklo se silikonovými hranami

Image result for ios 14 apple watch

Zdroj: 9to5Mac.com


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz