Zajímavé informace ohledně App Storu za rok 2017.


Společnost Apple vydává pravidelné statistické přehledy za uplynulé roky týkajících se vybraných služeb, přičemž nejčastěji používaným je rozhodně digitální obchod iTunes App Store. Každý majitel jablečného produktu si v loňském roce stáhnul několik aplikací, ať už se jedná o ty nejpopulárnější v žebříčku, nebo méně známé v rámci experimentování. Pojďme se společně podívat na několik milníků, které se podařilo Applu v loňském roce 2017 překonat.

Digitální obchod iTunes App Store je jediným oficiálním zdrojem aplikací pro iOS produkty, přičemž si bere společnost z každé prodané aplikace 30%, což při obrovském množství hodí neuvěřitelnou částku. Podle dostupných informací ze stránek Applu se podařilo prodat aplikace za téměř 300 milionů dolarů, přičemž během svátků utratili zákazníci neuvěřitelných 890 milionů dolarů.  Co se týká vývojářů, dokázali si v loňském roce vydělat 26,5 miliardy dolarů, což je v porovnání s předchozím rokem přibližně 30% nárůst. Jak uvedl Apple ve své zprávě, týdně navštíví tento obchod půl miliardy návštěvníků a od spuštění služby vydělal Apple vývojářům 86 miliard dolarů. V současném okamžiku je k dispozici 2000 aplikací využívající ARKit.                                           

Zdroj: Apple


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz