Zábava s MPEG-4 formátem

Nadpis článku zní, jako bych si myslel, že konvertování souborů je nějaká ,,zábava“. ,,Zábava“ konvertování není ani tak v MPEG-4, jako v QuickTime. Dám příklad, stáhl jsem si audioknížku, která má příponu .mp3, a tudíž je ve formátu MPEG, ale abych si ji mohl nahrát do iPodu – aby se zařadila do skupiny Audiobook (Audioknihy), tak musí mít příponu .m4b (MPEG formát pro audioknihy). A tak není nic jednoduššího, než audioknihu ve formátu .mp3 otevřít v QuickTime Playeru, z nabídky File zvolit Export, profil Exportu nastavit jako Movie to MPEG-4 a příponu souboru změnit na .m4b viz obrázek:

Takto jde také vytvořit vyzváněcí tón pro iPhone, který také používá MPEG-4 kodek s příponou .m4r, ale tón musí být kratší něž 30 sekund, jinak se neotevře v iTunes a už vůbec ho nenahrajete do iPhonu.

Přečtěte si také:  Společnost Apple chce používat iPhone jako platební terminál.

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz