WhatsApp bude podporovat Face ID. Zprávy se zobrazí pouze vám.

Dnešní komunikační aplikace nabízí nejrůznější metody zabezpečení, ať už se jedná o šifrování konverzací, nebo dvoufázové přihlášení prostřednictvím numerického kódu. Nicméně, když je telefon se systémem iOS odemknutý, do soukromého obsahu v aplikacích typu WhatsApp či Messenger se může dostat opravdu kdokoliv. Na zahraničním serveru WABetaInfo se nedávno objevil snímek obrazovky, který prozradil chystané novinky zabezpečení ve výše uvedeném komunikátoru. Již brzy se dočkáme podpory senzoru otisků prstů a to není všechno na co se můžeme těšit.

Jak uvádí některé zahraniční portály, budoucí verze WhatsApp nabídne možnost uzamčení celé aplikace. To znamená, že zůstanou vaše zprávy a média pod zámkem a bez ověření totožnosti nedojde k načtení obsahu. Aktuálně testují vývojáři metodu ověření otiskem prstů na platformě Android, nicméně biometrické ověření je stále v alfa verzi a bude trvat měsíce, než bude uvolněno. Hovoří se také o tom, že stejného zabezpečení se dočkáme na iPhonech, u novějších modelů pak bude možnost využít Face ID pro rozpoznávání obličeje. Jedná se o skvělý krok, kterým se snaží společnost udržet data uživatelů v soukromí.

Aktualizace: Nejnovější verze 2.19.20, která byla vydána 2.2.2019 již nabízí možnost zabezpečení prostřednictvím Face ID či Touch ID. Pokud chcete funkce využít, stačí prostřednictvím App Store aktualizovat na poslední sestavení.

Obrázek: Screenshot. Otec David

Zdroj: TheVerifier


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz