Výzkumy odhalují, že většině lidí přijde 1000$ za iPhone přes čáru.

Výsledky nedávného průzkumu provedeného společností Barclays zabývající se investičními výzkumy odhalují, jak dobré, tak trochu horší zprávy o potenciálním osudu vlajkové lodi Apple iPhone 8. Zatímco poptávka po špičkové vlajkové lodi ve výši 1 000 dolarů je „měkká“ – zejména mezi těmi, kteří již vlastní iPhone, zdá se, že možnost platit někde kolem 50 dolarů měsíčně za upgrade na nový model zvyšuje pravděpodobnost, že skeptici nakonec skáčou radostí. Cena 50 USD za měsíc je již v souladu s cenami programu Apple pro upgradu iPhone.

Zatímco například výsledky průzkumu společnosti Barclays zjistily, že celková poptávka po modelu v hodnotě $ 1,000 za iPhone se pohybuje kolem 18% stávajících vlastníků iPhone, firma potvrdila, že asi 85% respondentů uvedlo, že jsou ochotni zaplatit více za iPhone, než před lety.

Zajímavé je, že i když průzkum společnosti Barclays dospěl k závěru, že více zákazníků se zdá být ochotno zaplatit více za smartphone, než před lety, pouze 11% respondentů (včetně majitelů iPhone a Android) se vyjádřilo o zájem o zaplacení více než 1.000 USD za nadcházející iPhone 8. Například nejnovější Galaxy S8 edge společnosti Samsung, přestože je extrémně výkonné a bohatě vybavené zařízení, se prodává zhruba 850 dolarů. Nabízí se tedy otázka, co vše nabídne iPhone 8 navíc, aby se investice v řádu stovek dolarů vyplatila víc, než koupě Samsungu.

Zdroj: iDropNews