Vysněný dům Steva Jobse se již brzy stane skutečností.

Steve Jobs byl opravdu velký perfekcionista a je o něm známé, že ve svém domě neměl témeř žádný nábytek, jelikož žádný nesplňoval jeho designové a funkční požadavky. Proto je tedy zajímavé, že až 5 let po jeho smrti započnou práce na budování vysněného rodinného domu Steva Jobse na pozemku, který koupil již v roce 1984. Vdova po Jobsovi, Laurene Powell Jobs, je na nejlepší cestě vyhrát konečné schválení od městských úředníků v luxusní oblasti Woodside v Silicon Valley pro vybudování monstrózního projektu.

Chce pokračovat ve splnění  Stevovy vize dokonalého domu. Posledních 7 let života strávil Jobs boji v sérii právních bitev ohledně strhnutí zámku, velkého zhruba 5300 metrů čtverečních, který na jeho pozemku stál. Tyto bitvy v únoru 2011 nakonec vyhrál, avšak Jobsova rakovina slinivky způsobila, že projekt se nikdy nedostal dále, než jen k demolici původní stavby. A bude Stevův vysněný dům vypadat? Budoucí rodinné sídlo Jobsovy rodiny by mělo mít impozantních 4 800 metrů čtverečních, mající více než 9-ti akrovou zemědělskou plochu pro chov dobytka, lisování olivového oleje, výrobu vína a pěstování zeleniny. Plány popisují 1 130 metrů čtverečních velkou hlavní budovu, vnější jóga studio, sauna budovu, vířivku, ochlazovací bazén, plavecký bazén, dva domy pro hosty nazývané „Orchard House“ a „Vineyard House“, budovy na lisování vína a olivového oleje, velkou zahradní kůlnu a stodolu.

V plánech můžeme také vidět několik úprav, v angličtině nazývaných jako „Jobsian touches“, což jso pro Steva typické, vertikálně posuvné skleněné dveře, které mají hrát roli tence oddělené vnitřní a venkovní estetiky. Sousedy tohoto vysněného domu se stanou lidé jako CEO firmy SoftBank Masayoshi Son, spoluzakladatel firmy Sun Microsystems Andy Bechtolsheim, spoluzakladatel firmy Intuit a ředitel eBay Scott Cook či CEO společnosti Oracle Larry Ellison. Jakmile stavba započne měla by být dokončena v 596 dnech.

imageimage


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz