Vyplatí se zakoupit si iPhone X pokud vlastním starší model?

Možná si po představení nových modelů iPhone říkáte, zda má cenu aktualizovat a pořídit si prémiový iPhone X s OLED displejem a řadou nových funkcí. Nejvíce na to doplatí zákazníci, kteří si například před měsícem zakoupili iPhone 7 či iPhone 7 Plus. Apple kromě představení nových modelů zlevnil v průměru o 2500 korun každý nabízený model, do kterého spadá výše uvedený iPhone 7, iPhone 6S nebo třeba iPhone SE. Nastává tedy otázka, zda si pořídit telefon za 29 990 Kč a vyměnit váš současný iPhone za novější.

V první řadě je třeba si uvědomit, z jakého důvodu si chcete nový telefon pořídit. Pokud jste „iOvečka“ a prostě nový model musíte mít, pak už zbývá vyřešit jen tu finanční stránku. V případě že i v tom není problém, není důvod, proč si telefon nepořídit. Musíte však počítat s tím, že na vašem současně používaném iOS zařízení proděláte. Ceny totiž neustále padají a inzerátů jsou stovky.

V druhém případě si chcete telefon pořídit hlavně kvůli novému hardwaru. Pokud například vlastníte iPhone 6S, ten nabízí procesor Apple A9 (1.85 GHz, dual-core) v porovnání s A11 Bionic, který je výrazně rychlejší a telefon vám tak vydrží klidně i několik let (nebo do té doby, než Apple přestane telefon podporovat). V takovém případě se jedná o dobrou volbu a telefon vám doporučujeme zakoupit. Co se týká fotoaparátu, rozdíly tam obrovské nebudou. Pokud tedy chcete lepší výkon a vlastníte iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6S a máte na to vyhrazený rozpočet, pak není co řešit.

Výhodná smlouva od operátora – Pokud vám váš operátor nabídne výhodnou nabídku na zakoupení nového modelu iPhone X, pak se jedná také o zajímavé řešení, jak se dostat k poslednímu modelu iPhone. Záleží tedy na vás, zda se u operátora zavážete tarifem.

Mám iPhone 6 – Proč aktualizovat? V první řadě vás potěší výkonnější procesor (iPhone 6 disponuje procesorem Apple A8 (1.4 GHz, dual-core), vyšší paměť RAM, nebo fotoaparát 12-mpix s možností 4K natáčení. Rozhodně bude znát i samotná výdrž baterie, Apple totiž používá modernější technologie a OLED displej je oproti LCD úspornější.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz