Výdaje Applu na charitu byly v letošním roce rekordní.

Během včerejšího dne se po celém světě slavil světový den boje proti AIDS, někdy též zkráceně Světový den AIDS, je celosvětově významný den, vyhlášený Světovou zdravotnickou organizací jako příležitost k osvětě o pandemické smrtelné nemoci AIDS, k povzbuzení boje proti ní a viru HIV, k demonstraci podpory lidem žijícím s HIV i uctění památky jeho obětí. Společnost Apple v tento den vyslala tiskové zprávy svým investorům a novinářům, ve kterých prezentovala výsledky charitativních akcí. V letošním roce vybral kalifornský gigant prostřednictvím (RED) produktů téměř 30 milionů dolarů, přičemž tato částka stačí k pokrytí 44 milionů dnů antiretrovirové terapie soustředící se na zabránění přenosu HIV z těhotné ženy na dítě.

Obecně platí, že za posledních 11 let zákazníci společnosti Apple pomohli získat finanční prostředky na nákup základních léků v boji proti AIDS a ostatní společnosti se k události přidávají. V tento den se logo Apple prodejen přeměnilo do červených barev, čímž se Apple snaží připomenout podporu finančních prostředků na boj proti nevyléčitelné infekci. Navíc při každé transakci prostřednictvím Apple Pay prováděné v maloobchodních prodejnách a v Aplikacích darovala společnost Apple  1 dolar do globálního fondu.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz