Velké úniky. Co nového nás čeká v systému iOS 14?

V posledních několika měsících jsme přišli na to, že aktualizace operačních systémů lze považovat za nejspolehlivější zdroj informací o nových a chystaných produktech společnosti Apple. Nicméně podstatnou roli v tomto segmentu hraje také Evropská hospodářská komise pro euroasijskou oblast, která zpracovává názvy hardwarových inovací. Kromě toho, čím je aktualizace hlouběji přístupná, tím více z ní lze získat. Z tohoto důvodu jsou beta verze nových verzí OS nejvhodnější pro analýzu. Čtěte dál…

Jaké novinky jsou přichystané v očekávané verzi operačního systému iOS 14, který společnost Apple představí na letošní vývojářské konferenci WWDC 2020? V první řadě se často diskutuje nad rukopisem, který bude rozpoznáván ve všech aplikacích. V dnešní době se masivně rozšířila podpora Apple Pencil, slouží ke kreslení, úpravám textu a zpracování fotografií, nicméně komplexní psaní s ním nelze provádět pokaždé, kdy byste chtěli. Proto v systému iOS 14 plánuje Apple přidat podporu rozhraní PencilKit, aby vývojáři mohli přizpůsobit rozpoznávání rukopisu ve svých aplikacích. Výsledkem bude, že uživatelé budou moci psát zprávy nebo jakýkoli jiný text pomocí Apple Pencil, namísto ručního psaní zpráv v instant messengerech a jiných programech. Na co se můžeme ještě těšit?

Image result for ios 14

V loňském roce se Apple soustředil na podporu lidí se zdravotním postižením a snadnější ovládání. Místo klasického kurzoru vybral poměrně velký virtuální kruh, který měl usnadnit práci s textem. Nicméně po neúspěchu se rozhodl nahradit kruh běžným kurzorem, který zhasne v okamžiku, kdy se myš nepoužívá. Používání systému iOS ve spolupráci s bezdrátovou myší bude tedy podle všech předpokladů daleko příjemnější.

Apple si také uvědomil, že iMessage potřebuje seriózní upgrade. Zejména s vydáním WhatsApp a Telegramu ztratila nativní aplikace pro komunikaci své dřívější kouzlo a proměnil se ve specializovaný komunikační nástroj, který využívají především ti, kteří z nějakého důvodu nechtějí instalovat aplikace třetích stran. Navzdory pokusům vývojářů o rozšíření možností iMessage přidáním nálepek a speciálních efektů nebyli uživatelé příliš fascinováni a tak je třeba přijít s něčím revolučním. Kromě možnosti označovat ostatní pomocí symbolu @, což může být užitečné ve skupinách budeme moci také mazat odeslané zprávy, nebo třeba ztišit konkrétní chaty.

Přečtěte si také:  Společnost Apple představila iOS 14. Jaké jsou novinky?

Jak uvádí zahraniční portál 9to5mac, očekávaná verze systému nabídne také novou fitness aplikaci s video instrukcemi pro správné sportování. Apple Watch byly doposud primárním a jediným sportovně orientovaným zařízením společnosti Apple. Motivovali uživatele svými sportovními programy a nabízí řadu skvělých zdravotnických funkcí, které mají vliv na zdraví člověka. Nové funkce v iOS 14 rozšíří sportovní aktivity také pro iPhone, dočkáme se třeba video instrukce pro nácvik různých sportů od běhu až po veslování či jógu.

Image result for ios 14


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz