Vědci tvrdí, že bezdrátová sluchátka mohou být zdraví škodlivá.

Více než 200 vědců ze 40 zemí podepsalo petici OSN a Světové zdravotnické organizaci o potřebě posílit kontrolu nad bezdrátovými přístroji. Podle odborníků mohou být tato zařízení nebezpečná pro lidské zdraví a jejich dlouhodobé užívání může vést k vážným onemocněním. Podle textu zmíněné petice se vědci primárně zajímají o neionizující elektromagnetické pole, které je generováno bezdrátovými zařízeními. Podle odborníků v tuto chvíli není přesně známo, jak to ovlivňuje lidské tělo. Významnou roli bude hrát dlouhodobé používání.

Odborníci se vyjádřili konkrétně k bezdrátovým sluchátkům AirPods. Podle nich se v současné době jedná o nejoblíbenější bezdrátová sluchátka na trhu. Proto se musí u tohoto modelu začít s výzkumem. Kromě toho odborníci poznamenali, že konstrukční rysy AirPods mají negativní vliv na tkáně v ušních kanálech. Uživatelé by proto neměli používat příslušenství k poslechu oblíbené hudby až příliš často. Plánují vyvinout nové standardy, které učiní tyto produkty bezpečnější. V podstatě se nejedná pouze o sluchátka, jakýkoliv zvuk ovlivňuje naše sluchové ústrojí. Tím, že používáme sluchátka se procento zvyšuje.

Jak tvrdí neurofyziolog Josef Syka, u lidí je sluch nejcitlivější ve dvaceti, maximálně třiceti letech. Pak už se jen zhoršuje. Nicméně právě největší procento jich najdeme mezi mladistvými. Věk však v tomto případě nehraje žádnou roli – hudba ze sluchátek poškozuje sluch puberťákovi úplně stejně jako seniorům.

Zdroj: ProstoMac.com


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz