V systému iOS 14 můžete změnit výchozí aplikace. Jak to funguje?

Jednou z klíčových nových funkcí systémů iOS 14 a iPadOS 14, které byly při nedávné prezentaci na WWDC představeny, je to, že Apple umožnil uživatelům změnit výchozí e-mailové a webové prohlížeče. Tato funkce však dosud nebyla do stávající verze beta pro vývojáře implementována. Můžete si však přečíst, jak tato možnost změnit si standardní poštovní a prohlížečové aplikace na iPhonech a iPadech funguje.

Během prezentace systému iOS 14 nebylo o této funkci téměř nic řečeno. Apple pouze ukázal snímek s inovacemi iOS a iPadOS, který zmínil schopnost standardně měnit aplikace. Podle některých informací se tímto kalifornský gigant snaží vyřešit své protimonopolní problémy v USA, kdy je Apple často obviňován z využívání svého postavení a propagace pouze svých vlastních produktů. Všechny novinky v iOS 14.

Browser Choice Finally Comes to the iPhone with iOS 14

Dalším krokem směrem k „otevřenosti“ společnosti Apple byla možnost zvolit výchozí hudební službu pro HomePod jinou než Apple Music. To teoreticky znamená, že si můžete vybrat Spotify nebo dokonce Yandex.Music. Je zajímavé, že ačkoli podobné funkce byly nalezeny v beta verzích pro vývojáře iOS 14 a iPadOS 14, Apple zatím neuvedl možnost výběru vlastního poštovního klienta a webového prohlížeče. Obzvlášť pro uživatele, kteří často využívají e-mailové služby prostřednictvím odkazů z prohlížeče, nebo jiné aplikace, automaticky byly odkázáni na Mail, či Safari.

Nově si tak můžete vybrat z aplikací třetích stran. Nastavit to bude možné přímo v Nastavení – přehled aplikací a v jednotlivých záložkách bude možnost „Použít jako výchozí.“ Není prozatím potvrzeno, zda bude před načtením jiné aplikace možnost výběru výchozí, či jiné volby, nebo zda bude k dispozici pouze jeden primární způsob (Safari/Chrome/Opera).

Je však třeba poznamenat, že Apple na svém webu oznámil, že tato možnost bude k dispozici v systému iOS 14, ve které konkrétní verzi ale nebylo specifikováno, což znamená, že se letos na podzim této novinky vůbec nemusíme dočkat. Stejná situace nastala u sdílení složek iCloud Drive v loňském roce, kdy trvalo Applu téměř půl roku, než tento nástroj do systému implementoval.

Přečtěte si také:  Dva iPady jako notebook? Apple zkoumá všechny možnosti.

Apple WWDC: iOS 14 Provides New Usability Features, Enhanced ...


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz