V Česku se od začátku existence iPhonů prodalo již více než 800 tisíc kusů.

Před deseti lety jsme mohli sledovat představení úplně prvního modelu iPhone 2G, který zcela změnil pohled na dotykové ovládání. Za poměrně krátkou dobu jsme každým rokem získali nový model, který nabídl něco exkluzivního. Prodej první generace koncovým uživatelům byl v USA zahájen 29. června 2007. V některých evropských zemích (Spojené království, Německo, Francie) se iPhone začal prodávat v průběhu roku 2007. V Asii se s prodejem začalo až v roce 2008. Ve stejný rok začal Apple prodávat iPhone 3G, přičemž o rok později představil na konferenci vylepšený model s kamerou, tedy iPhone 3GS. Tak to následovalo až do loňského roku, kdy byl představen model iPhone 7 a iPhone 7 Plus 7. K dispozici jsou ve stříbrné, zlaté a růžově zlaté barvě, nově i v lesklé a matné černé.

Jak sdělil server Novinky.cz, v Česku je nyní od představení prvního modelu iPhone zhruba 700 až 800 tisíc kusů všech generací a jejich počet stále roste. Podle informací od operátorů se podíl uživatelů pohybuje mezi pěti až devíti procenty. Průměrný majitel iPhonu podle ní odešle měsíčně 161 SMS a provolá 270 minut, zatímco u typického uživatele Androidu je to 135 SMS a 254 minut za měsíc.

Zdroj: Novinky.cz


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz