Uživatelé si stěžují na výkon nových počítačů Mac. Co je trápí?

Není žádným tajemstvím, že mnoho uživatelů zvolí Mac především pro profesionální použití. Samozřejmě, že volba těchto zařízení nebyla náhodná – po dlouhou dobu byly totiž počítače Apple považovány za ukazatel stability a spolehlivosti. Nicméně tomu tak není, alespoň u posledních modelů. Jak napovídají nejnovější informace ze zahraničí, majitele posledních modelů Mac trápí problém týkající se kooperačního procesoru Apple T2. Kde pořídit MacBook s výraznou slevou? Klikněte.

Vzhledem k tomu, že byl tento čip navržen tak, aby poskytoval vysokou stabilitu a bezpečnost (Secure Enclave – který bezpečně uchovává data funkce Touch ID a poskytuje podporu pro šifrované úložiště a zabezpečené spouštění), mnoha majitelům jen zkomplikoval práci a stal se hlavní příčinou mnoha problémů. Jak se ukázalo, moderní čip Apple T2 je prakticky nekompatibilní s audio rozhraními vyráběné značkami Apogee, Focusrite, Native Instruments, Yamaha, RME a MOTU.

V určitém okamžiku mohlo dojít k chybě v operačním systému macOS a nahrávaný zvuk v systému zcela zmizel. Bylo možné jej obnovit až po restartu počítače. Mimochodem, jedná se o světově proslulé výrobce profesionálních zvukových zařízení, které se bez nadsázky používá ve všech nahrávacích studiích světa a je velmi zarážející, že Apple nenabídl pro svůj profesionální pracovní nástroj žádné řešení pro uživatele. Chyba v modelu Apple T2 skutečně vedla k tomu, že nové modely Mac byly zcela nevhodné pro živá vystoupení. Zvukaři a hudebníci říkají, že za tímto účelem jsou nuceni používat notebooky od jiných firem. Apple se oficiálně k problému nevyjádřil, nicméně podle našeho názoru se chyba kompatibility opraví s vydáním nové aktualizace macOS.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz