Uživatelé mění průměrně svůj iPhone každý třetí rok. Jaká je příčina?

Majitelé iPhonů si pořídí novější model průměrně jednou za tři roky. Prozradil to nejnovější průzkum provedený odborníky Analytics ve Spojených státech. Podle shrnutí výsledků je mnoho uživatelů připraveno používat staré chytré telefony, protože jednoduše nevidí objektivní důvody pro nákup nejnovějšího modelu. Příkladem může být Apple iPhone 6S představený v roce 2016, který používá i nadále velké procento uživatelů po celém světě a je dostačující pro každodenní provoz.

Starší modely iPhonů stále fungují dobře. Studie byla provedena pomocí několika cílových skupin. Celkem bylo dotazováno asi 2500 lidí. Odborníci na strategii Analytics věří, že životní cyklus chytrých telefonů se výrazně zvýšil – nyní zákazníci mění svůj iPhone v průměru jednou za 33 měsíců, i když dříve to bylo méně než dva roky. To je způsobeno několika faktory najednou. Které to jsou?

Výsledek obrázku pro iphone

V první řadě se jedná o vysokou cenu za vlajková zařízení. V  roce 2017 vydala společnost Apple první iPhone, který překonal psychologickou hranici 1000 USD. Takovou cenovou politiku nelze ignorovat. Kalifornský gigant skutečně stanovil přehnanou cenu. Pokud by to však před dvěma lety mohlo být nějak zdůvodněno pokročilými technologiemi, pak jsme v iPhone XS a iPhone XS Max neviděli vůbec nic inovativního, zatímco cena zůstala stejná.

Operační systém, který vdechl život starým zařízením. Ano je to tak. Modely iPhone 6S a iPhone Se dodnes fungují velmi dobře. S aktualizací iOS 12 je můžete plnohodnotně používat. Samozřejmostí je nižší rychlost, než u vlajkových lodí, ale rozdíl není tak významný, jak by se mohlo na první pohled zdát. A pokud všechno funguje dobře – má smysl koupit si nové zařízení? Odpověď je zřejmá.

Výhodná výměna baterie u iPhonů. Tento krok byl podstatně rozhodující. V roce 2017 přiznala společnost Apple zpomalení telefonů v kombinaci s opotřebovaným akumulátorem a zahájila výhodný program výměny baterií, který probíhal po celý následující rok. Uživatelé z celého světa mohli získat originální baterii za rozumné peníze.  Mnozí využili této příležitosti – je mnohem snazší utratit malou částku za výměnu, než koupit vlajkovou loď za více než tisíc dolarů.

Velký vliv mají inovace. Bohužel společnost Apple v loňském roce nepředstavila nic závratného, přestože patří mezi firmy nabízející nejmodernější a nejpokročilejší řešení. Loňské modely iPhone XS a iPhone XS Max obdržely pouze vylepšené kamery a rychlejší bionický procesor Apple A12. A to je prakticky všechno. Stačí to k rozhodnutí pořídit si novější smartphone? Samozřejmě ne. Mnoho čínských výrobců nyní nabízí více inovací než Apple. Bohužel.

Výsledek obrázku pro iphone all


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz