Uživatelé kritizují jednu z klíčových vlastností systému iOS 12.

Společnost Apple přidala do operačního systému iOS 12 novou funkci, kterou označila jako Screen Time. Tato vychytávka byla navržena tak, aby nám ukázala, jak často používáme naše smartphony a jaké aplikace ovlivnily náš každodenní život. Pomocí tohoto nástroje můžeme doslova sledovat všechny naše aktivity – čas strávený v různých aplikacích, počet odemknutí a podobně. Existuje však z tého možnosti nějaký skutečný přínos? Čtěte dál…

Novináři zahraničního zpravodajství CNET se rozhodli, že provedou průzkum mezi uživateli jablečných iPhonů. Za tímto účelem bylo osloveno celkem asi 1000 lidí a výsledky byly velmi neočekávané. Jak uvedla většina respondentů ve svých odpovědích, že tuto možnost čas od času využívá, nicméně své aktivity shromážděné v tomto prostředí pravidelně nesledují. Přibližně třetina respondentů uvedla, že smartphone používá ještě více než dříve, a to i přes zavedení této možnosti. Pouze malá část účastníků uvedla, že tato funkce skutečně výrazně pomohla zkrátit dobu potřebnou k používání jejich zařízení.

Výsledek obrázku pro screen time iphone

Závěr může být učiněn pouze jeden. Pozitivní myšlenka, se kterou přišla společnost Apple ve velké aktualizaci iOS 12 může zkrátit dobu používání smartphonu, pouze však pokud to uživatel chce. Nicméně, Apple sám zdůrazňuje, že možnost Screen Time je čistě informativní. O této myšlence v minulosti hovořil sám viceprezident marketingu a propagace, Greg Jozviak.

Výsledek obrázku pro screen time iphone

Podle jeho slov je přesvědčen o tom, že většina lidí ani neví, kolik času tráví se svými smartphony. Pokud se jich na to zeptáte, odpověď na tuto otázku neznají. Z tohoto důvodu chtěl Apple poskytnout svým klientům nejaktuálnější informace o tom, jak často používají svá zařízení. Dle našeho názoru se jedná o skvělou myšlenku, jak snížit neustále zvyšující zájem o moderní technologie, konkrétně pak sociální sítě, jak bylo uvedeno výše, záleží pouze na konkrétní osobě, zda se tímto směrem rozhodne omezit své aktivity. Používáte možnost „Screen Time“? Dejte nám vědět v komentářích.

Výsledek obrázku pro look on phone


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz