Uživatelé iPhone 11 si stěžují na problémy s GPS. Kde je chyba?

Rychle si zvyknete na to, když věci správně fungují. To je důvod, proč nikdo nevěnoval pozornost skutečnosti, že spuštění iPhonu 11 šlo relativně hladce. Pokud jej porovnáte s iPhone XS, který se kvůli softwarové poruše nemohl normálně nabíjet a vypínal se, když se vyčerpala jeho životnost baterie, bylo vydání vlajkové lodi Apple smartphone v roce 2019 téměř dokonalé. Možná je jedinou nevýhodou nových produktů, která dokonce přijde na mysl, spontánní aktivace geolokačních služeb, ale protože se jedná pouze o funkci nového čipu U1, lze tuto skutečnost ignorovat. To však nezachránilo problémy s geolokací.

Někteří uživatelé zařízení iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max si všimli, že modul GPS v jejich chytrých telefonech nemusí v některých aplikacích fungovat správně. Tento problém se projevuje nesprávným výpočtem horizontální rychlosti, což může způsobit vážné poruchy ve výpočtech navigace, sledování a dalších typů programů, jakož i v některých hrách, které používají GPS, jako je Pokemon Go. A protože havárie ovlivnila celou řadu aplikací, s největší pravděpodobností to pramení z defektů v samotném lokalizačním modulu nebo z havárie v systému iOS.

Studie různých online webů, kde se obvykle vyskytují stížnosti uživatelů na technologii Apple, ukázala, že se vyskytuje problém chybného fungování GPS modulů iPhone 11. Je pravda, že v různých aplikacích se může projevovat různými způsoby. Pokud ve Waze a Strava smartphone jednoduše nesprávně určí rychlost pohybu, pak Apple Mapy a Mapy Google trpí neschopností určit skutečné umístění uživatele.

GPS nefunguje správně. Co dělat?

Je obtížné říci, zda jde o selhání softwarového nebo hardwarového charakteru. Jedním z nich je, že se problém objevuje pouze u některých uživatelů, zatímco většina, i když mluvíme o stejných aplikacích, nemá při určování rychlosti nebo umístění žádné chyby. Proto, pokud se náhle setkáte s něčím podobným, nejlepší možností by bylo nejprve zkontrolovat v „Nastavení“, pokud jsou geolokační služby pro konkrétní aplikaci vypnuty, a pokud ne, pak kontaktujte nejbližší servisní středisko.

Přečtěte si také:  TSMC zahájí hromadnou výrobu čipů A14 na bázi 5nm již v dubnu.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz