Uhádnete, kolik zákazníků si pořídí iPhone, iPad či Mac přímo od Applu?

Možná si říkáte, že většina zákazníků si pořídí svůj nový Apple produkt právě v maloobchodní prodejně Apple Store. Ikonické prostory poboček kalifornské společnosti lákají každého, kdo kolem jen projde – a tak bychom očekávali, že ten kdo vstoupí, odnese si nejméně jablečný iPhone. Odpověď je však poněkud jiná, vzhledem k tomu, že tyto produkty nabízí i mnoho ostatních autorizovaných prodejců, či obchody nabízející elektroniku. Tým výzkumníků ze společnosti CIRP se tedy rozhodl provést malý průzkum, do kterého zapojili téměř 2000 zákazníků ze Spojených států.

Podle výsledků si téměř 40% zákazníků zakoupí svůj Mac přímo v Apple Store, přičemž například u iPhonů je to přes 10 procent, přičemž iPad na tom není o moc lépe (20%). Vyplatí se tedy Applu udržovat takové množství prodejen, když zákazníci pořídí nové iPhony na Best Buy, nebo u operátora? Podle dostupných informací slouží takové obchody spíše jako galerie technologií a nákup je tak pouze příjemným bonusem.

 

Zdroj: 9to5mac


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz