Tutorial: Vytvořte si vlastní klávesové zkratky v Mac OS X

Používáte často nějaký program nebo jinou činnost? Máme pro vás návod jak si jí nastavit jako rychlou klávesu. Vytvoření vlastní klávesy  je jednodušší, než si myslíte … Připravili jsme pro vás krátký návod jak na to. Podívejte se sami na článek dole. Máte nějaký dotaz? Piště do komentářů pod článkem.


1. Otevřete Open System Preferences buď z doku,  Apple menu nebo ve složce Aplikace a potom klikněte na volbu klávesnice v sekci Hardware.

2. Klikněte na kartu Klávesové zkratky v horní části nově načtené klávesnice panelu předvoleb. Tím se dostanete na obrazovku se všemi zkratkami.

3. Překontrolujte, upravovat, přidávat nově nyní můžete vidět všechny klávesovézkratky v aplikaci. Klikněte na zkratku aplikace a potom použijte tlačítko plus v dolní části okna pro přidání nového zástupce.

4. Drop dolů, zadejte. Použijte drop-down menu vyberte aplikaci, ze které chcete udělat zkratku a potom zadejte příkaz, který chcete zkrátit.Zadejte zkratku, kterou chcete použít a klepněte na tlačítko Přidat.

Přečtěte si také:  Apple představil nový 27″ iMac (2020) - Jaké jsou novinky a kolik stojí?

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz