Tři pětiny majitelů Apple Watch mají v plánu přejít na nový model

Podle průzkumu zveřejněného v pátek mají něco málo přes tři pětiny uživatelů chytrých hodinek Apple Watch v plánu přejít na nový model, i přestože většina nových funkcí zatím není známa.

Tento on-line průzkum firmy Fluent ukázal, že 8% z 2 578 dotazovaných Apple Watch již vlastní. Všichni dotazovaní se shodli, že největší překážkou je pro ně cena. I přes nedávné zlevnění je nejlevnější model za $299 (9 490 Kč v ČR), což je stále vysoká cena za zařízení, ke kterému je ještě potřeba iPhone.

Podobné procento respondentů uvedlo, že vlastnili chytré hodinky jiných značek, drtivá většina však uvedla, že nevlastní žádné. Pro současné majitelé Watch byly hlavními důvody koupě především pohodlí a funkce. Mezi zastoupenými důvody byla i móda, ale byla uváděna až za funkcemi.

O druhé generaci se zatím objevilo jen velmi málo zpráv. Některé z nich naznačují lepší výdrž baterie, jiné buď tenčí tělo nebo zlepšenou čitelnost na slunci. V poslední době začal Apple připravovat do hodinek více ciferníků (Watchface), ty by se ovšem prostřednictvím aktualizace WatchOS mohly dostat i do první generace Apple Watch.

Nedávno jsme vás prostřednictvím článku informovali o tom, že společnost Apple představí druhou generaci chytrých hodinek Apple Watch zřejmě již na konferenci WWDC, která bude probíhat v červnu 2016.Apple Watch

Zdroj: appleinsider


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz