Total Commander na OS X? Máme pro vás 5 skvělých alternativ pro Mac.

V případě, že jste čerstvým majitelem jablečného počítače, určitě vám bude chybět nejpoužívanější souborový manažer Total Commander, který bohužel vývojáři neportovali do systému OS X. Na vašem Macu však můžete využít skvělých alternativních aplikací, které vás svým uživatelským prostředím a skvělými funkcemi potěší. Na internetu jsme hledali nejvíce oblíbené souborové manažery, níže si můžete přečíst základní informace včetně možnosti stažení prostřednictvím odkazu. Total Commander na OS X v podobě alternativních programů najdete níže pod článkem.

1. muCommander

Velice jednoduché uživatelské prostředí, velice konkurující právě zmíněnému Total Commanderu, všechny požadované funkce však splní. muCommander je multiplatformní správce souborů, který poběží na jakémkoli operačním systému, který podporuje Javu. Je vybaven rozhraním ve stylu Norton Commander, který umožňuje snadnou manipulaci souborů s mnoha klávesovými zkratkami. Stahovat zdarma můžete zde.

2. Forklift

Další docela populární správce souborů SFTP / FTP pro Mac OS X nabízející dva aktivní panely.  Forklift, v překladu vysokozdvižný vozík je navržen tak, aby co nejrychleji dokázal pracovat se soubory v adresáři. Máte možnost připojit se přes FTP, nebo SFTP servery, spravovat svůj Amazon účet, nebo mobilní zařízení prostřednictvím Bluetooth. Dual-table výrazně zvýší vaši produktivitu spolu s užitečnými funkcemi a živým náhledem si Forklift určitě oblíbíte. Stahovat můžete zdarma zde.

3. FileZilla

Total Commander na OS X

Můj nejoblíbenější správce souborů na OS X. Příjemné prostředí, rychlá odezva, možnost přístupu na FTP / SFTP. Navíc jsou k dispozici pravidelné aktualizace zajišťující bezpečnost a vylepšení aplikace. Určitě doporučuji vyzkoušet! Stahovat můžete zde.

4. Double Commander

Total Commander na OS X

I když tento software vůbec neznám, ostatní uživatelé ho hodnotí velmi pozitivně. Double Commander je multiplatformní open source souborový manažer se dvěma panely vedle sebe. Je inspirován populárním Total Commanderem a obsahuje některé nové nápady. Mezi hlavní klíčové funkce patří podpora Unicode, tabbed rozhraní, vlastní sloupce a rozšířené vyhledávací funkce s fulltextovým vyhledávačem. Stahovat můžete zdarma zde.

5. Dolphin File Manager

Posledním je Dolphin je souborový manažer Dolphin File Manager pro KDE se zaměřením na použitelnost. Má  celkem tři režimy zobrazení: ikony, Detaily, a sloupce stejně tak jako v Finderu. Podporuje FTP, SCP a další protokoly. Dolphin je vysoce konfigurovatelný. Manažer dokáže nahlížet formou složek do souborů s koncovkou .zip, .rar, .gzip, nebo třeba .7zip. Stahovat můžete zdarma přímo pod tímto odkazem.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz