Tip: Plánujete koupit použitý iPhone? Zjistěte si, zda nebyl ukradený.

V případě, že máte v plánu zakoupit svým nejbližším pod stromeček použitý iPhone, nebo iPad, měli by jste si ještě před zaplacením ověřit, zda není telefon zablokovaný, nebo ukradený. Zejména nízké prodejní ceny vypovídají o tom, že vždycky nemusí být všechno v pořádku a přes aukční portály se pak problémy špatně řeší. Společnost Apple nabízí možnost ověřit si podle výrobního čísla aktuální stav zařízení, přičemž lze zjistit, zda předchozí majitel nemá aktivovaný iCloud lock. Na webové stránce iCloud Najít iPhone stačí zadat IMEI zařízení, které by vám měl prodejce sdělit. Funkce vyhledávání informací funguje na iOS 7, 8 a 9, takže z 90% všech zařízení výsledek získáte během několika vteřin.

Další zajímavostí je stránka IMEI Check, který vám po zadání výrobního čísla zjistí, odkud telefon pochází, zda je stále v záruce, jakou kapacitu z výroby nabízí a v jaké barvě byl prvnímu majiteli prodán. Tímto můžete předejít „zplácanému“ telefonu z několika kusů.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz