[Tip] Nový iOS 5.1 nabídne o mnohem lepší životnost baterie.

Životnost baterie je diskutovanou otázkou pro některé užitavele iOS5, zvláště pro ty s iPhonem 4 a iPhonem 4S. Poslední aktualizace iOS 5.1 si za cíl, který byl vydán v poznámkách si stanovila „lepší výdrž baterie“.

Při náhodném použití aktualizace, která byla vydána je zde zlepšení opravdu podstatné, a tak pokud jste ještě neaktualizovali svůj iPhone,iPad nebo mulitmediální iPod Touch, určitě doporučujeme, aby jste tak učinily nyní.

Nejvíce patrné zlepšení výdrže baterie zaznamenají majitelé iPhone 4S, iPhone 4 a iPadu druhé generace s 3G modulem. Chcete-li získat dobrý pocit pro zlepšení baterie vašeho zařízení, nejlepší jak dosáhnout přesného stavu baterie je aktivace „procenta baterie“ u indikátoru baterie. Zde je návod, jak postupovat při aktivaci:

  • Klepněte na „Nastavení“ a poté na „Obecné“.
  • Klepněte na „Použití“ a pak přejeďte až k „doba od posledního plného nabití“ je možné zjistit dobu používán a pohotovostní doba (přístroj je zapnutý, ale není nepoužíván)
  • Ve stejném „Použití“ obrazovky, přepněte „Procenta baterie“ na „ON“.

Procento bude spolu s ikonou baterie v pravém horním rohu obrazovky:

iOS 5.1 životnost baterie

Aktualizace iOS, kalibraci baterie a další

Nezapomeňte alespoň jednou za měsíc zkalibrovat baterii ve vašem iOS zařízení. Stačí připojit zařízení do síťě, nechat dobít na maximum 100% a poté jej vybít do úplného vypnutí 0%, tento postup pomáhá udržovat baterii v dobrém zdravotním stavu. Doporučujeme také vypínat často nepoužívané aplikace jako je Bluetooth nebo služba Oznámení. Zaznamenali jste v nové aktualizaci lepší výdrž baterie? Napište nám vaší situaci do komentářů pod článkem.

Přečtěte si také:  Budoucí sluchátka AirPods nabídnou senzor pro zdravotní využití.

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz