[Tip] Jak udělat snímek obrazovky na iOS a Macu?

Často se mě lidé ptají jak lze udělat printscreen neboli „vyfotit obrazovku“ na Macu a na iPhonu, iPadu nebo iPodu Touch. Na mobilních zařízeních se systémem iOS je to velmi jednoduché. Stačí stisknout tlačítko Home button a tlačítko Sleep/Wake. Obrazovka se „vyfotí“ celá a fotka se uloží do Obrázků. Tam se dá upravit nebo oříznout stejně jako jakákoliv jiná fotografie.

apple_iphone_5s_front_silver

iphone6-plus-box-gold-2014

ipad11

Na Macu se systémem OS X je printscreen složitější klávesová zkratka, ale umožňuje i ořez jen určitě části obrazovky a obrázek se uloží na ploše nebo do clipboardu. Klasické „vyfocení obrazovky“ provedete zkratkou CMD + SHIFT + 3. zkratky1 Vyřez provedete zkratkou CMD + SHIFT + 4. Myš se změní v křížek, kterým s podržením tlačítka myši vyberet oblast pro printscreen. zkratky2 Pokud potřebujete klasický printscreen do clipboardu, tedy stejně jako v operačním systému Windows, je zkratka CMD + SHIFT + CTRL + 3. zkratky4Logicky tak můžeme vyvodit, že lze udělat také printscreen výřezu do cliboardu zkratkou CMD + SHIFT + CTRL + 4.

zkratky3

Přečtěte si také:  Huawei svrhla Apple z prvního místa na čínském trhu s tablety

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz