[Tip] 5 Nejoblíbenějších MKV videopřehrávačů pro Mac.

Pokud hledáte správný videopřehrávač pro spuštění komprimovaného videa ve formátu MKV, připravili jsme pro vás přehled pěti nejlepších a nejoblíbenějších videopřehrávačů, které jsou podporovány operačním systémem Mac OS X.

Standartní přehrávač filmů, který je součástí systému bohužel tento formát videa nepodporuje a tak zbývá možnost vybrat si jeden z pěti konkurenčních programů. Pro ty, kteří nevědí kde se s tímto typem formátu setkají, je nejčastěji používaný u BluRay ripů nebo HD záznamů.

;

Hrát MKV na Mac

# 1 VLC PLAYER

Prvním videopřehrávačem je doporučovaný VLC, který bude přehrávat jakýkoli video nebo audio soubor. VLC ve verzi 2.0 nedávno přišel s několika pěknými změnami a to i když nemáte v plánu přehrávat. mkv filmy, je to užitečná aplikace, kterou je dobré mít na každém počítači Mac.

# 2 – XBMC

XBMC je další dobrá aplikace pro přehrávání MKV videa, je to jednoduché rozhraní, které se zaměřuje na využití médií jako velké mediální centrum. Plusem XBMC je jednoduchost (není těžko ho nastavit), rychlost a také to, že je v češtině. Existuje i ve verzi Live, tedy jako spustitelná distribuce přímo z CD, DVD či flash disku. Potěšitelný je jistě i fakt, že pracuje s univerzálními dálkovými ovladači a tak ji můžete ovládat z pohovky.

# 3 – Plex

Přehrávač je velmi podobný XBMCu a funguje úplně stejně. Plex je derivát multimediálního centra XBMC. Jedná se tedy také o multimediální centrum, jehož hlavním lákadlem je velmi propracované a intuitivní sdílení v domácnosti, pomocí programu je tedy možné přehrávat také videa z YouTube, poslouchat hudbu z Last.fm nebo sledovat celou řadu televizních stanic.

# 4 – Perian

Nová verze oblíbeného balíku kodeků opravuje především chyby při přehrávání Matrosky, padajícího zásuvného modulu pro titulky a několika dalších. Tento balík by měl být základní výbavou každého počítače s operačním systémem Mac OS X, avšak někteří uživatelé si stěžují na problémy a podivné chování u nového systému.

Přečtěte si také:  Konec poškozených hran, 3D tvrzené sklo se silikonovými hranami


# 5 – MPlayerX

Multimediální přehrávač vycházející z multiplatformního projektu MPlayer přichází s líbivým uživatelským rozhraním. Podporuje multitouch, inteligentní detekce titulků i podporu zobrazení na více monitorech, je k dispozici zdarma na App Store Mac. Určitě doporučuji vyzkoušet tento přehrávač.

MKV Mac


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz