Takhle snadno vyřešil Apple zákaz prodeje iPhonů v USA.

Vzhledem k tomu, že se nedávno řešily patentové spory mezi společností Apple a Qualcomm a zákazu prodeje ve vybraných státech, rádi bychom vám v tomto směru přinesli další zajímavé informace. Podle zahraničních zpráv se kalifornský gigant rozhodl použít jeden ze svých triků k tomu, aby mohl i nadále prodávat své produkty na území Spojených států. Abychom situaci ve stručnosti přiblížili, kvůli porušování patentů Qualcommu nemohl Apple prodávat některé iPhony.

Navzdory argumentům firmě zaměřující se na bezdrátové komunikační zařízení, která trvá na omezení prodeje smartphonů se americká komise pro mezinárodní obchod prozatím rozhodla požadavek nesplnit. Jak rozhodl soudce Thomas Pender, požadavek na zákaz prodeje iPhonů s čipy Qalcomm i přestože používají jejich patenty nemůže být zamítnut z objektivních důvodů. Pokud zůstanou v prodeji pouze smartphony se součástmi společnosti Intel, povede to k nerovnováze sil a ve skutečnosti bude tvořit monopol schválený úřady, což je v tržním hospodářství naprosto nepřijatelné.

Nicméně, Apple byl poučen o tom, že má tento problém vyřešit co nejdříve. Právníci zastupující kalifornskou společnost předložili komisi pro mezinárodní obchod návrh, který stanovuje termín šesti měsíců, ve kterých se Apple musí ujistit v tom, že úpravy softwaru opravdu fungují. V Cupertinu tak získali možnost prodávat zařízení porušující patenty na další dlouhé období. V případě, že soud s loajalitou přilížející k Applu bude považovat řešení za neúčinné, prodlouží se doba testování na dalších šest měsíců a takto může pokračovat do nekonečna.

Výsledek obrázku pro qualcomm apple

Zdroj: AppleInsider


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz