Systém iOS 14 nabídne revoluční řešení u aplikací v App Store.

Konzervativní přístup společnosti Apple k vývoji systému iOS nebyl uživateli nikdy jednoznačně vnímán. Někteří vřele podporovali společnost a souhlasili s její přísností ve vztahu k vývojářům softwaru třetích stran a jasnou neochotou spěchat s cílem rozšířit funkčnost operačního systému. Jiní jim naopak ve všech možných ohledech nadávali kvůli pomalosti a dlouhým procesům, nicméně připustili, že když už inženýři v Cupertinu představí nějaký experiment, stojí prostě za to. Jedním z nich je možný „Clip“ ve formě tzn. Instant App, který se zřejmě objeví v očekávané verzi systému iOS 14. Čtěte dál…

Podle kolegů ze zahraničního portálu 9to5Mac obsahuje iOS 14 speciální programový kód, který zmiňuje nové systémové rozhraní s označením Clips. Jeho analýza ukázala, že je přímo spojena se skenerem QR kódu a mechanismem spouštění aplikací, což znamená, že si mohou uživatelé stáhnout do svého zařízení tzv. demoverzi aplikace, aniž by ji museli přímo instalovat. Předpokládejme, že uživatel naskenuje QR kód, který vede k videu na YouTube, ačkoli aplikace pro hostování videa není nainstalována. V tomto případě se aplikace normálně spustí, ale pouze v rozsahu, který je potřebný pro přehrání konkrétního klipu.

Taková inovace povede k významnému nárůstu počtu instalací konkrétních aplikací a také poskytne vývojářům příležitost provádět různé druhy interakcí. Pokud nyní uživatelé často odmítají instalovat určité programy kvůli jejich velikosti, nyní ji mohou využít ve speciálním režimu bez nutnosti instalace. Mohou však existovat i jiné scénáře pro použití rozhraní Clips, například pro skenování QR kódů v muzeích nebo knihkupectvích, poté se na obrazovce jejich chytrých telefonů zobrazí podrobné informace o konkrétních knihách nebo exponátech. Mimochodem, podobné řešení nabízel také Android, kdy některé aplikace z Google Play měly speciální tlačítko, které spouštělo demo verzi a tak mohl uživatel vyhodnotit obsah aplikace nebo hry před samotnou instalací.

Přečtěte si také:  Chytrý náramek Niceboy X-fit Active se postará o vaši sportovní aktivitu.

Co je to Instant Apps?

Aplikace, které běží bez instalace, se nazývají Instant Apps. Nejedná se o žádné aplikace a hry, ale pouze „ořezené“ tituly, které si mohou uživatelé vyzkoušet, případně využít jejich služby bez instalace do zařízení. V důsledku toho musí uživatel jednoduše kliknout na tlačítko demo, jakmile se aplikace spustí okamžitě, což poskytuje přístup k základní sadě funkcí nebo první úrovni hry, pokud se jedná o hru. Využili byste takové řešení?


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz