Srovnání iPhone X vs iPhone 8. V čem jsou tyto modely odlišné?

Společnost Apple během včerejší konference představila nové iPhony, přičemž nejzajímavějším zůstává model X, který jasně dává najevo, že letos iPhony slaví již desáté výročí. Novinka působí opravdu futuristicky, po designové stránce se výrazně liší od loňských sedmiček. Největší změnou na první pohled jsou určitě velmi tenké rámečky okolo displeje, takže OLED displej o velikosti 5,8 palce zakrývá prakticky celou čelní stranu. Pojďme se společně podívat na stručné srovnání základního modelu, tedy iPhone 8 a vlajkové lodi iPhone X, která vás vyjde až na 34 490 Kč v Apple Online Store.

• Vzhledové srovnání + displej

Už na první pohled se jedná o odlišná zařízení, iPhone 8 si zachoval svoji velikost displeje, přičemž nabízí rozlišení 1334 x 750 pixelů, zatímco druhý model 2436 x 1125 pixelů. Rozdílná je samozřejmě taktéž hustota pixelů 326 ppi – 458 ppi. Prémiovka již nenabízí ikonické domovské tlačítko na čelní straně, které se vždy nacházelo pod displejem – iPhone 8 si jej ještě stále zachoval. iPhone 8 disponuje jedním fotoaparátem (12-megapixelů) na zadní straně, zatímco iPhone X dostal dvojitý fotoaparát s odlišným uložením.

• Srovnání výkonu a nové funkce, cena

Je samozřejmost, že iPhone X nabídne v BenchMark testu lepší výsledky, stejně tak však disponuje iPhone 8 novým procesorem A11 Bionic a pohybovým koprocesorem M11. Velikost pamětí RAM zatím nebyla specifikována, avšak podle získaných informací dostane levnější model 2GB RAM a prémiovka 3GB RAM. Kromě toho nabídne zabezpečení Face ID, místo Touch ID – zřejmě jedna z velkých změn při současném srovnávání. Dokonce i kapacity úložiště jsou stejné, tedy 64 a 256 gigabajtů. Rozdíl ale hledejme v ceně – iPhone 8 začíná na 699 USD, přičemž „Xko“ začíná na 999 dolarech.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz