Srovnání fotoaparátu: iPhone XS Max vs. Samsung Galaxy S10+

Na internetu se nedávno objevily zajímavé srovnávací testy, které se soustředí na fotoaparát vlajkových modelů iPhone XS Max a Samsung Galaxy S10+ přičemž se níže pod článkem můžete podívat na výsledky. Jak uvádí ve svém článku zahraniční portál MacRumors, všechny fotky pochází přímo z fotoaparátu a nebyly dodatečně upravené. Poslední model od Applu disponuje hlavním fotoaparátem 12 Mpx (4 000 × 3 000 pixelů) se světelností objektivu f/1,8, zatímco jihokorejský soupeř 16 Mpx (4 640 × 3 480 pixelů) se světelností objektivu f/1,5. Pojďme se podívat na srovnání.

V prvním srovnávacím testu se autor zaměřil na portrétní režim. Na snímku s označením A si můžete všimnout šedého šálku, který má daleko více přirozených barev, zatímco na druhé fotografii B jsou barvy příliš teplé, nicméně pokud jde o barevnou hloubku, pak musíme vítězný bod přiřadit snímku B, který byl pořízený modelem Galaxy S10+.

V druhém testu je na portrétní režim zachycena osoba a rozhodně už můžeme dopředu říct, že se snímek A pořízený iPhonem XS Max povedl. Dokázal totiž izolovat snímaný objekt od pozadí, stíny jsou téměř minimální a barevná hloubka optimální. V tomhle případě tedy vítězný bod dáváme iPhonu a určitě budete mít stejný názor.

Třetí fotka prezentuje byla pořízena za nižších světelných podmínek, přičemž byl použit fotografický režim na výšku, pořízený za nižších světelných podmínek. První snímek je příliš zkreslený a barvy jsou až moc chladné, dokonce se zdá být druhá fotografie více zaostřená a objekt před pozadím vynikne. V tomhle případě vítězí Galaxy S10+. V podstatě se jedná o rozdílné objektivy a odlišné technologie snímání a každý model bude excelovat v něčem jiném. Ve výsledku jsou ale všechny snímky slušné a je jenom na vás, jaký názor si na srovnání těchto vlajkových modelů uděláte.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz