Společnost Apple zřejmě nepoužije konektor USB-C pro nový iPhone.


Již několikrát jsme vás prostřednictvím článku informovali o tom, že společnost Apple údajně zkoumá možnost, jak integrovat konektor USB-C do nových modelů jablečných telefonů. Informace se šířily se všech stran přičemž nyní přišel portál iMore se zajímavým vysvětlením, proč se zřejmě ještě dlouho nové konektivity u iPhonů nedočkáme. Společnost Apple nedávno začala podporovat nový standard USB-C u svých přenosných počítačů MacBook, přičemž prvním produktem s podporou byl MacBook 12″ 2015, kdy následovala aktualizace také u verze Pro.

Magnetický MagSafe se však používal již dlouhá léta a bylo třeba najít náhradu. Jablečné telefony používají Lightning již od verze iPhone 5, ale prozatím se jedná o spolehlivý konektor, který je například oproti MicroUSB daleko praktičtější. Proč Apple tedy nepoužije moderní prvky konektivity? Odpověď je jasná. Pokud by se Apple rozhodl pro změnu, musel by nový USB-C zavést pro všechny své zařízení, stejně jako tomu bylo v období 30-pinů. Ten byl však zastaralý a k dispozici byl pouze USB-A, miniUSB a MicroUSB port. Svou velikostí vyhovovala poslední dvojice, ale nesplňovala určitá kritéria, tak se Apple rozhodl pro svůj Lightning – ten je podobný a souměrný s dnešními USB-C porty. Stále je však fyzicky větší a vzhledem k tomu, že Apple bojuje za každý milimetr, pak by to nedávalo smysl. Podívejte se na srovnání jednotlivých portů vzhledem k velikosti.

USB-C je sice novým standardem, je více otevřený a kompatibilní, ale stále je méně flexibilní. Mnoho zákazníků by s příchodem nového portu rozhodně nesouhlasilo, vzhledem k tomu, že mají většinu příslušenství pro Lightning a většina příslušenství se právě pro tuto konektivitu vyrábí. Je samozřejmé, že Apple bude muset v následujících letech zvolit nový port, ale USB-C to z velké pravděpodobnosti nebude.

Zdroj: imore.com


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz