Společnost Apple vydala nejnovější watchOS 6.1.3 a watchOS 5.3.5.

Systém watchOS není z hlediska funkčnosti a popularity nejzajímavějším kapitolou. Navzdory skutečnosti, že se v poslední době v Cupertinu vyvíjí systém chytrých hodinek docela aktivně, pravidelně se setkáváme s aktualizacemi, které jsou pro uživatele málo zajímavé a instalují je především z bezpečnostních důvodů. Takové aktualizace však mohou mít na první pohled často i malé vylepšení, které opravují staré a dokonce i nebezpečné chyby, které neumožňují použití chytrých hodinek tak, jak zamýšlel výrobce. Čtěte dál…

Během včerejšího rána byla nečekaně vydána oficiální verze operačního systému watchOS 6.1.3, kterou si můžete nainstalovat do svých hodinek Apple Watch. Vzhledem ke snaze opravit kritickou chybu reagovala kalifornská společnost Apple téměř okamžitě a tak v Cupertinu nijak zvlášť nevypisovali jednotlivé inovace posledního balíčku. Pouze bylo specifikováno, že poslední aktualizace především eliminuje zranitelnost systému, která bránila včasnému zasílání notifikací o nepravidelném srdečním rytmu EKG.

Image result for watchOS 6.1.3

Co je nového v watchOS 6.1.3?

Ve skutečnosti přítomnost této chyby neumožňovala hodinkám, které určovaly hodnoty nepravidelného srdečního rytmu okamžitě informovat na možné problémy. Chybějící vhodné varování by mohlo vést k fatálním následkům, protože často je nekonzistence srdečního rytmu jedním ze způsobujících srdečního infarktu a výskytu fibrilace síní. Přestože jsou tyto nemoci nejčastěji charakteristické pro seniory, ani u mladých lidí není zbytečné sledovat práci jejich srdce.

Kromě toho dnes společnost Apple představila watchOS 5.3.5. Tato aktualizace má stejný obsah jako watchOS 6.1.3, ale je určena pro modely hodinek, které jsou závislé na iPhonu a nejsou kompatibilní s watchOS 6. Jedná se o především o iPhone 5s, iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Proto nezanedbávejte aktualizaci, ale nainstalujte ji co nejdříve. Před zahájením aktualizace se ujistěte, že jsou vaše hodinky alespoň z 50% nabité a připojené k telefonu. Poté ve smartphonu otevřete aplikaci Watch a potvrďte instalaci poslední aktualizace.

Přečtěte si také:  iPad Pro 2020 nabízí jako první tablet speciální funkci zabezpečení.

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz