Společnost Apple vydala iOS 13.4. Jaké novinky tato verze nabízí?

Jak se dalo očekávat, společnost Apple během včerejšího večera vydala další aktualizaci operačního systému iOS. Tentokrát si můžete stáhnout nejnovější sestavení iOS 13.4, které nabízí kromě vylepšení a optimalizace také několik zajímavých novinek, na které se společně podíváme v tomto článku. Mimochodem, očekáváme plnou stabilitu, jelikož konkrétně tuhle verzi Apple ladil téměř dva měsíce formou beta verzí, kterých bylo celkem šest od zahájení. Nyní si ji můžete stáhnout do vašeho iPhonu prostřednictvím iTunes, nebo jako OTA přes Nastavení přímo ve vašem telefonu. Čtěte dál…

Mimochodem, jedná se zřejmě o poslední větší aktualizaci před představením systému iOS 14, kterého bychom se mohli dočkat přibližně v polovině letošního roku. Bližší informace se dozvíme na vývojářské konference WWDC 2020, která se bude zřejmě konat on-line. Ale teď zpět k nejnovější aktualizaci. Jaké novinky nabízí? První a možná nejdůležitější novinkou systému iOS 13.4 je samozřejmě rozšířená podpora externích vstupních zařízení. Aby to bylo možné, Apple musel nejen naučit iPad pracovat s trackpadem, ale přidat do systému jasné rozhraní s klávesovými zkratkami pro lepší interakci s plug-in klávesnicemi, jakož i aktualizovat navigační kurzor.

Image result for ios 13.4

Schopnost sdílet přístup ke složkám na disku iCloud byla uživatelům slibována již v červnu minulého roku na konferenci WWDC. Od té doby uplynulo více než šest měsíců a příležitost integrace se objevila až teprve nyní. V Cupertinu se zjevně setkali s určitými obtížemi při vývoji funkce sdíleného přístupu, a proto se rozhodli odložit ji na později. Chcete-li sdílet přístup k celé složce nebo určitému souboru, musíte přejít do aplikace „Files“ – iCloud Drive, najít požadovaný objekt, pak na něj kliknout a držet prst, dokud se neobjeví kontextové menu, ve kterém vyberete „Share“.

Přečtěte si také:  Chytrý náramek Niceboy X-fit Active se postará o vaši sportovní aktivitu.

Další novinkou je CarKey. Rozhraní CarKey, které slouží k otevírání dveří v automobilu a startování motoru. Možná bychom ji taktéž mohli považovat za nejočekávanější inovaci v této verzi systému. Přestože Apple toto téma studoval po dlouhou dobu a vydal mnoho patentů popisujících fungování technologie, nikdo neočekával, že by se společnost rozhodla jej integrovat tak brzy. V praxi by tato inovace měla fungovat takto: Uživatel zapíše virtuální klíč od auta do iPhonu přes NFC a uloží jej do Peněženky. Odtud lze klíč přes iMessage přenést na jiného uživatele, například na dalšího člena rodiny.

Image result for ios 13.4

Apple taktéž umožnil vývojářům sjednotit nákupy v App Store a Mac App Store. To znamená, že nyní, když si koupíte program nebo hru pro iOS, získáte ji také na počítače Mac. Protože dnes je většina softwaru dostupného v App Store a Mac App Store distribuována prostřednictvím předplatného, ​​s největší pravděpodobností mnoho vývojářů tohoto kroku využije, protože to jim umožní zvýšit jejich dosah a vydělat tak více peněz.

Co jiného je nového v systému iOS 13.4

  • Změna rozložení ovládacích prvků v poštovní aplikaci;
  • Nové memoji;
  • Nástroj pro nastavení kvality při stahování přes LTE v aplikaci Apple TV;
  • Schopnost povolit nebo zakázat oznamování zpráv přímo v Řídicím centru;
  • Funkce „Vždy poslouchat Siri“ nyní rozpoznává příkazy, i když smartphone leží lícem dolů;
  • Siri získala podporu tzv. „Get Home Screen“;
  • Ve stavovém řádku je nová animace umožňující VPN;
  • Nyní můžete otevírat odkazy v Safari na stejné kartě přes gesto 3D Touche

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz