Společnost Apple přepracuje od základů svojí mapovou aplikaci.

Podle nejnovějších informací se chystá společnost Apple kompletně přepracovat svůj navigační systém a mapovou aplikaci Apple Maps. Je však třeba poznamenat, že se nejedná pouze o drobné vylepšení, ale o kompletní rekonstrukci od úplného začátku. Právě premiéra mapových podkladů dopadla katastroficky a pokud jste dříve mapy používali, rozhodně víte o čem mluvíme.

Postupem času jsme se dočkali příjemného vylepšení, které nabídlo opravu řadu banálních chyb, přičemž nyní si Apple uvědomil, že je na čase představit přepracovanou verzi, která bude konkurovat větším platformám. V první řadě chystá sběr dat od třetích stran jako informace ze senzorů Lidar a také data vlastních aplikací. Mimochodem systém iOS 12 bude všechna tato data shromažďovat. Jak uvedl Cue ve svém prohlášení, chtějí posunout mapové podklady na novou úroveň a plánují vytvořit nejlepší mapovou aplikaci na světě. Nastává však otázka, jestli není příliš pozdě, nejvíce uživatelů i nadále používá Google Maps, nicméně vyplatí se vydržet, jelikož podle Applu to bude stát za to!

Související obrázek

Zdroj: TechCrunch


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz