Společnost Apple představila nový model Apple TV 4K. Co nabízí?

Druhé téma, které se na konferenci řešilo bylo představení nového modelu Apple TV, která dostala označení 4K – spekulace se tedy opravdu vyplnily a čtvrtá generace je již nyní zastaralá. Apple TV 4K s HDR poskytuje nejvyšší kvalitu obrazu vůbec. 4K má čtyřnásobek počtu pixelů jako HD. Rozlišení však není všechno. Existuje ještě důležitější faktor: HDR nebo High Dynamic Range. Apple TV 4K podporuje HDR10 a Dolby Vision. Součástí představení byl trailer na novéý filmu Spider-Man: Homecoming přicházející do iTunes koncem tohoto měsíce.

Apple TV 4K nabízí procesor Apple A10X, který byl použit například v iPadu Pro. Přináší tedy až 2x vyšší výkon CPU a 4x lepší výkon GPU, tedy grafický výstup. Apple spolupracoval s největšími filmovými studiami a přinesl filmy 4K do iTunes za stejnou cenu jako HD filmy. Způsobilé HD filmy budou zdarma upgradovány na 4K bez dalších nákladů. Na novém modelu bude možné již brzy sledovat živé sporty ještě letos, součástí budou také živé zprávy. Prozatím se však dočkají pouze vybrané státy, mezi které patří Austrálie a Kanada. Nový Apple TV 4K začíná na 179 dolarech. Předobjednávky začnou 15. září a do prodeje půjde již 22. září.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz