Společnost Apple představila iPhone Xs & iPhone Xs Max. Jaké jsou novinky?

Konečně jsme se dočkali! Společnost Apple na své letošní konferenci Keynote představila nové iPhony, přičemž jak bylo již několikrát potvrzeno, menší varianta dostala označení iPhone Xs, přičemž větší generace nahrazující verze „Plus“ pak změnila své značení z původního Xs Plus na iPhone Xs Max, což zřejmě nikdo nečekal. Jakou výbavu tyto dva modely nabízí a v čem se v porovnání s předchozí generací liší? Čtěte dál…

Na jeviště dorazil Phil Schiller a přiblížil nám informace týkající se nových iPhonů. Pokud shrneme novinky do jednoho odstavce, design samotných telefonů se výrazně neliší, přičemž jsme se dočkali nové barevné varianty ve zlatém provedení. Dle našeho názoru se jedná o skvělý krok, jelikož mnoho zákazníků po této variantě dlouho toužila. Phil novinářům sdělil, že se jedná o nejkrásnější iPhone, který kdy udělali, což odpovídá, jelikož všechny vychází z loňské vlajkové lodi s výřezem a vertikálním uložením fotoaparátu.

Kromě toho má nabízet nejvíce odolné sklo vůbec, přičemž konkrétní materiál nebyl blíže specifikován. Každopádně by měl vydržet při pádu více, než všechny předchozí generace iPhonů. Maximální odolnost pak doplní certifikace IP68, která chrání proti vodě až do hloubky 2 metrů na 30 minut. K dispozici tedy bude již brzy povedený iPhone Xs s 5,8-palcovým OLED displejem s rozlišením 248 x 1125 pixelů a iPhone Xs Max, který nabídne obrovský 6,5-palcový OLED displej s rozlišením 2688 x 1242 pixelů.

Apple má tendenci v označení s koncovkou „s“ zaměřit se spíše na specifikace než na změny designu, což platí i pro tento rok. Jak jsme se však dozvěděli, fotoaparát (větší senzor snímání a nové technologie) i procesor zaznamenali v letošním roce významné skoky, které se jistě projeví na prvních Benchmark testech. Na Xs je bezpečnostní technologie Face ID dokonce rychlejší než na iPhone X. To je pouze výčet všech nových funkcí, které si pro nás Apple v letošním roce připravil. Jaké novinky dále nabízí?

Jak uvedl Phil Schiller ve svém proslovu, Apple použil přepracovaný A12 Bionic procesor (světově první čip s technologií 7nm) který doplní pohyblivý koprocesor M12. A12 Bionic má čtyřjádrový GPU a 6jádrový procesor. GPU je až o 50 procent rychlejší než loňský A11. Mimochodem aplikace se na A12 Bionic spustí až o 30% rychleji, což je určitě skvělá zpráva pro všechny náročné uživatele. Mezi dalšími změnami jsou pak vylepšené reproduktory s širším stereofonním zvukem. Součástí modelu A12 je nový Neural Engine.

Právě nový procesor A12 Bionic vylepší zejména sféru rozšířené reality (AR) společně s novým rozhraním API ARKit 2 pro operační systém iOS 12, který bude obsahovat vylepšenou detekci povrchů a objektů. Vylepšení se dočkal také fotoaparát, který nabízí vylepšený blesk True Tone s větším snímačem u širokoúhlého objektivu s rozlišením 12 megapixelů. Přední fotoaparát s rozlišením 7 megapixelů pak nabízí rychlejší senzor. Phil Schiller říká, že kvalita fotoaparátu se zlepšila díky novým procesorům a procesoru obrazových signálů.

Co se týká výdrže baterie, podle Phila vydrží Xs až o 30 minut déle při aktivním používání v porovnání s loňským Xkem, zatímco větší model Xs Max až o 1,5 hodinu déle. Odhadujeme, že jeden model tedy nabízí 3000mAh a druhý pak 3200 mAh. Na bližší informace si ještě musíme počkat. Zaujala nás především podpora Dual SIM, tzv DSDS, kdy jsou obě linky aktivní a jeden z nich používá virtuální eSIM a speciální software, přičemž druhý fyzickou SIM kartu. Podpora je zajištěna ve všech státech kromě Číny.

Žhavé novinky iPhone Xs a iPhone Xs Max budou k dispozici v paměťových kapacitách 64GB, 128GB a 512 GB pro ty nejnáročnější uživatele. Cenovka nás nepřekvapí, jelikož základní model menšího Xska vychází opět na 999 amerických dolarů. V České republice pak tedy zřejmě zaplatíme 29.990 Kč. Předinstalován pak bude zcela přepracovaný iOS 12.

Článek bude průběžně aktualizován!


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz