Společnost Apple představila Apple Watch Series 5. Jaké jsou novinky?

Jak se dříve předpokládalo, společnost Apple při dnešní prezentaci Keynote, která se v současné době koná v divadle Steve Jobs Theatre představila aktualizovaný model Watch Series 5. Novinka získala vzhled podobný modelu předchozí generace, ale zároveň získala bezkonkurenční pokročilejší výbavu. Inženýři společnosti měli obtížný úkol – museli vydat vylepšenou verzi, která nabídne něco navíc. Jaké novinky tento model nabízí? Čtěte dál…

Klíčovou vlastností Apple Watch Series 5 byl jejich displej, který je vyroben pomocí technologie LTPO a je vždy aktivní. Společnost podnikla tento krok, aby jej uživatelé nemuseli neustále zapínat, ale mohli okamžitě vidět informace, o které mají zájem. Zdá se, že z tohoto důvodu by se baterie hodinek měla vybít ve večerních hodinách, ale kvůli dynamické změně frekvence obrazovky, která se mění ze 60 na 1 Hz dokáží fungovat až 18 hodin. To je ještě lepší než předchozí generace Apple Watch.

Ale nejen nový displej pomáhá šetřit energii baterie. Apple musel přehodnotit interní zařízení Apple Watch Series 5 a optimalizovat provoz všech senzorů, které nyní pracují ve prospěch úspory energie. Dokonce i číselníky v Cupertinu se přizpůsobily zvláštním způsobem. Mnoho z nich má nyní černé pozadí, aby se snížila spotřeba baterie, ale známé barevné ciferníky jsou stále na svém místě a lze je také použít.

Aby přilákal nejen horlivé utilitáře, ale také znalce krásy, vydal Apple titanovou a keramickou verzi Apple Watch. Stejně jako modely hlavní řady jsou k dispozici ve dvou velikostech: 40 a 44 mm. Kromě toho budou v prodeji verze vydané ve spolupráci s výrobcem sportovního oblečení Nike a francouzskou módní značkou Hermes. Cena speciálních verzí se samozřejmě bude lišit od klasických, nicméně základní model s GPS o velikosti 40 mm vychází na 399 amerických dolarů. Ale za verzi s LTE budete muset zaplatit dalších 100 dolarů navíc. Hodinky bude možné objednat již 18. září přes oficiální stránky.

 


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz