Společnost Apple představila Apple Watch Series 4. Čím vás překvapí?

Jak bylo již několik týdnů očekáváno, společnost Apple na své konferenci Keynote pořádané v divadle Steva Jobse v Apple Parku nyní představila již čtvrtou generaci jablečných hodinek Apple Watch, které nabízí poměrně slušné vylepšení nejenom po designové stránce v porovnání s předchozími modely. Připravili jsme si pro vás kompletní článek, který vám přiblíží informace týkající se Apple Watch Series 4 představené na podzimní konferenci od Applu.

Právě nositelné / wearable zařízení se podle Applu stalo v posledních letech mezi uživateli nepostradatelným produktem a to konkrétně ve třech oblastech: Komunikace, Fitness a Zdraví. Tato kategorie ještě před několika lety vůbec neexistovala. Apple Watch je nyní # 1 v sektoru nositelných produktů a napovídají tomu i poslední statistiky. Za zvýšený zájem může zejména příjemná pořizovací cena, která se v porovnání s první generací výrazně snížila. Jaké vylepšení nabízí letošní generace a čím vás překvapí? Na jevišti o hodinkách promluvil blíže Jeff Williams a Tim Cook a také Ivor Benjamin, předseda amerického sdružení Heart Association.

Vzhledem k tomu, že Apple již tři generace používá stejný vzhled a design, bylo potřeba zařízení lehce upravit. Už na prvním teaseru bylo patrné, že se rozhodl zvýšit plochu displeje až o 30% přičemž se rozměry výrazně neliší a konstrukce je navíc o něco tenčí, než předchozí generace. K dispozici je ve velikostech 40 mm a 44 mm, liší se tedy od 38 mm a 40 mm oproti předchozím modelům a je dodáván s řadou dalších funkcí, jako je například detekce srdce se schopností provádět elektro-kardiogram. Výrazné úpravy se dočkala také digitální korunka po straně hodinek, nyní nabízí haptickou zpětnou vazbu, která vylepší ovládání.

Zadní část této modelové řady je vyrobena výhradně z keramického a safírového krystalu. Navzdory nové technologii zůstává životnost baterie v průměru stejná jako předchozí generace společnosti Apple Watch. Nový 64bitový procesor Dual Core poskytuje až 2x vyšší výkon než předchozí generace a rychlejší technologie akcelerometru a gyroskopu umožňují lepší citlivost při sportování.

44mm Apple Watch je k dispozici ve variantách GPS a GPS + Cellular, ve stříbrném, šedém a zlatém hliníkovém pouzdru v kombinaci z nerezové oceli. Kromě toho se můžeme těšit na až o 50% hlasitější reproduktor, což je skvělá zpráva zejména pro uživatele, kteří využívají hodinky pro telefonní hovory. Základní model začíná na 399 USD, přičemž varianta LTE vyjde na 499 USD. Watch Series 3 se drží kolem $ 279. Objednat je bude možné již tento pátek, přičemž první modely dorazí k zákazníkům 21. září. Taktéž operační systém watchOS 5 bude možný stáhnout 17. září.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz