Společnost Apple právě vydala iOS 12 beta 5.

Společnost Apple během dnešního večera vydala již páté testovací sestavení operačního systému iOS 12, které je určeno zejména všem registrovaným vývojářům. Dostupný je prostřednictvím Developer Centra, případně jako OTA aktualizace přímo v Nastavení telefonu. Veřejná verze bude k dispozici v druhé polovině letošního roku, tedy po skončení konference Keynote.

Společně s ním byl vydán watchOS 5, macOS Mojave 10.14 a tvOS 12. Všechny uvedené aktualizace přináší podporu pro zprávy z iCloudu a AirPlay 2 pro synchronizaci více reproduktorů a zařízení HomePod mezi sebou. Vylepšení se dočkala v systému iOS 12 také hlasová asistentka Siri s novou funkcí klávesových zkratek, které vám umožní vytvářet vícestupňové vlastní automatizace pomocí aplikací třetích stran. Klávesové zkratky lze vytvořit pomocí aplikace Klávesové zkratky, který je k dispozici ve fázi beta přes vývojářské centrum společnosti Apple. 


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz