Společnost Apple plánovala odstranit konektor Lightning u iPhone X.

Již v loňském roce jsme zaznamenali absenci klíčových prvků, kterými byly jablečné produkty charakteristické. Jednalo se o kulatý Home Button, nebo například sluchátkový konektor, který stále mnoho uživatelů postrádá. Jak nyní potvrdila zahraniční agentura Bloomberg, společnost Apple plánoval odstranit také Lightning konektor, který používá již od modelu iPhone 5.

Hlavním důvodem odstranění měla být bezdrátová nabíječka AirPower, kterou stále není možné zakoupit. Postupem času se však ukázalo, ze integrované technologie v tomto produktu jsou daleko komplikovanější, než se očekávalo. Původně měl být telefon dobíjen pouze prostřednictvím bezdrátových modulů, avšak z hlediska problémů s vývojem byla tato myšlenka odložena na neurčito. Mimochodem AirPower dokáže nabíjet až tři produkty zároveň, díky čemuž nabízí vyšší výkon, než klasické podložky a to může být ten hlavní problém, jelikož došlo k přehřívání. Lightning konektivita však zůstává i nadále spolehlivějším řešením a dobíjení přes bezdrátové příslušenství Apple ponechal jako alternativu.

Do budoucna však musíme počítat s tím, že kalifornský gigant nahradí technologii Lightning modernějším řešením, jakým může být například USB-C. Pokud se rozhodne primárně pro bezdrát, pak se bude jednat o zcela nepraktické řešení, jelikož neustále cestovat s bezdrátovým pukem není zrovna nejlepší řešení. Změní společnost Apple svůj ekosystém a odřízne všechny současné produkty komunikující přes Lightning?

Výsledek obrázku pro lightning apple use


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz