Společnost Apple i nadále ztrácí svou pozici na čínském trhu.

Počet vyhledávaných dotazů je poměrně přesným nástrojem, který umožňuje určit popularitu zařízení. Odborníci z Longbow Research zjistili, že čínští uživatelé mají stále menší zájem o nejnovější smartphony od společnosti Apple. Pokud budeme srovnávat stejné časové období v rozmezí jednoho roku, konkrétně v lednu se snížil zájem až o 50 procent a popularita i nadále klesá.

Ve skutečnosti tyto údaje potvrzují nedávné spekulace o tom, že Apple i nadále ztrácí na čínském trhu a nízké prodeje se v nejbližší době nezlepší. V minulosti se cupertinská společnost snažila situaci udržet snížením cen nových smartphonů. Jak však analytici logicky předpovídali, takový krok dokázal zvýšit prodeje pouze krátkodobě.

Poté začaly znovu klesat k minimální hranici. Podle nejnovějších údajů, které poskytl Longbow Research stanovil tento špatný prodej smartphonů jakýsi „anti-record“ jelikož předchozí měsíc znamenal pro Apple jeden z nejhorších v historii. Podle analytiků z JP Morgan je možným únikem z problému další snížení cen u vlajkových modelů. Mimochodem téměř 40 dodavatelů s komponenty oznámilo pokles objednávek a snížení důležitých příjmů. Pokud bude situace i v následujících měsících stejná, dotkne se to především těchto malých firem.

Výsledek obrázku pro apple china

Zdroj: ProstoMac.com


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz